Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kostky Radomíra Dvořáka vržené z minulosti do budoucnosti

/
/
/
202 ZobrazeníOdhalení nového žulového monumentu nazvaného Alea iacta est, neboli Kostky jsou vrženy se uskuteční v sobotu 26. srpna ve 13.00 u vjezdu do lomu firmy Granit Lipnice v sousedství silnice mezi Lipnicí nad Sázavou a Dolním Městem na Havlíčkobrodsku.

Nápad na monument vznikl před lety na jihu Evropy. „Původně jsem ho chtěl nabídnout Italům, dokonce jsem už sháněl kontakty, ale nakonec jsem si řekl, proč vozit sovy do Athén, když v Itálii mají umělců hodně. Nakonec jsem projekt realizoval na Vysočině, ze dvou druhů žuly, z Lipnice a Horky, nehodivského mramoru a božanovského pískovce s výškou 450 centimetrů, o hmotnosti deseti tun,“ odhaluje Radomír Dvořák tvůrčí proces vzniku díla.
Odhalení monumentu bude součástí Den otevřených dveří k 25. výročí založení Granitu Lipnice, který proběhne od 11.00 do 13.00. O hudební doprovod se postará virtuos orchestru Národního divadla a harmonikář hospody U Fleků Miloš Wichterle.

Úvodní foto: Autor a zakrytý monument nedaleko sídla Granitu Lipnice, archiv Radomíra Dvořáka

  • Facebook
  • Twitter