Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

KoresponDance opět rozvlní Žďár nad Sázavou

/
/
/
865 ZobrazeníDevátý ročník KoresponDance 2021 přinese v polovině července festivalovou atmosféru i bezpečné komorní prostředí. Festival, který se vždy konal zejména open-air, si publikum tentokrát užije venku celý.

KoresponDance in the City
Obyvatele Žďáru na Sázavou v rámci KoresponDance in the City budou od středy 14. do pátku 16. července náhodně překvapovat umělci v nejrůznějších zákoutích města. Čtyři osobnosti, choreografové, tanečníci, novocirkusoví a vizuální umělci, budou tvořit přímo v ulicích, kde se budou objevovat a zase mizet. Výstupy ve městě jsou koncipované jako opravdová překvapení. Nikdo tedy neví, kdy a kde se umělci objeví. Mějte proto oči do kořán!

Hlavní festivalové dny od 16. do 18. července ve Žďáru nad Sázavou
KoresponDance vyvrcholí o víkendu od 16. do 18. července na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Program je koncipovaný jako několik malých uzavřených festivalů vždy pro limitovaný počet diváků. Diváci budou moci v průběhu tříhodinového bloku zhlédnout tři představení, v mezičase bude hrát kapela, k dispozici budou i stánky s občerstvením. Takové bloky se během víkendu odehrají celkem čtyři, jeden v pátek, dva v sobotu a jeden v neděli.

Na koho se těšit?
Velkou událostí budou první reprízy open-air show Etta Ermini Dance Theatre: OQDA. Divákům se také představí performerské duo Gracie May Marshall a Cristian Fierro. Ti předvedou Fling – hravý a emocemi nabitý duet hula hoop tanečnice a akrobata. Dánská tanečnice a performerka Tilde Knudsen předvede ve svém zpracování poctu nerozumu, fantazii a anarchii prostřednictvím Asterions Hus: Alenka v říši divů. Uvidíte i Benjamina Richtera v představení TAKTiL. Dechberoucím zážitkem bude sólo jednoho z nejúspěšnějších australských tanečníků současnosti Jamese Batchelora, jehož performance HYPERSPACE byla v roce 2019 zařazena mezi dvacet nejlepších tanečních představení v Evropě.

Eva Urbanová

Bohatý bude i doprovodný program
Pořadatelé KoresponDance mysleli i na naše nejmenší. Připravili proto několik tvůrčích workshopů, kde se fantazii meze nekladou. Mezi jednotlivými představeními budou hrát kapely Drama Jazz Band, The Manuscha či Free Balkan Quintet. V Letním tanečním kině se budou promítat filmy.
Přijďte si užít víkend naditý kulturou a zábavou, vyrazte 16., 17. anebo 18. července do Žďáru nad Sázavou a nechte se unášet na inspirativních vlnách festivalu KoresponDance.
Více informací na www.korespondance.cz.

  • Facebook
  • Twitter