Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kontejnery na tříděný odpad budou v Jihlavě čistší

/
/
/
152 ZobrazeníPracovníci Služeb města Jihlavy začali ručně umývat kontejnery na tříděný odpad. Mytí je zatím v plánu jen ve vybraných lokalitách – v ulicích Telečská, Žižkova, Ke Skalce, U Pivovaru a na Štefánikově náměstí.

Pracovníci SMJ ve spolupráci s odbornou firmou čistí o víkendech nádoby o obsahu 1 100 litrů na papír, plast, sklo a biologicky rozložitelný odpad. „Jde o kontejnery určené pouze pro obyvatele. Umýváme boky nádob z venkovní části a víka nádob z venku i zevnitř. Po celou dobu umývání není nijak užívání kontejnerů omezeno,“ uvedl k čištění mluvčí SMJ Martin Málek.

Jde o první pokus ze strany Služeb města Jihlavy, jak kontejnery udržovat v dobrém stavu. „Nebudeme je proto zatím čistit plošně po celé Jihlavě, ale zaměříme se pouze na ulice Telečská, Žižkova, Ke Skalce, U Pivovaru a na Štefánikovo náměstí,“ dodal Martin Málek s tím, že akce potrvá do konce letošního července.

V minulosti pracovníci SMJ dezinfikovali pouze kontejnery a nádoby na komunální odpad.

Úvodní foto: Město Jihlava

  • Facebook
  • Twitter