Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kameničtí policisté zadrželi zloděje na místě činu

/
/
/
473 ZobrazeníJednatřicetiletý recidivista, který se vloupal do chalupy, skončil v rukou policistů obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou přímo na místě činu a hned putoval na policejní služebnu. Má na svědomí ještě vloupání do dalších dvou objektů.

„Policisté si v pondělí 11. ledna ve večerních hodinách v rámci obchůzkové služby všimli narušeného rekreačního objektu v obci Mnich na Pelhřimovsku. Když do objektu vstoupili, nalezli v jedné z místností cizího muže, který zde přebýval na lehátku, topil si elektrickým vyhřívačem a konzumoval potraviny a alkohol. Podezřelého muže zadrželi a převezli na policejní služebnu k provedení potřebných úkonů. Policisté na místech činů provedli ohledání, šetření a zadokumentování,“ popsala případ policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že na základě shromážděných důkazů zahájili kriminalisté trestní stíhání dopadeného muže. „Jednatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže a dále přečinu porušování domovní svobody,“ doplnil Pavel Nováček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Muž je obviněný z toho, že v sobotu 9. ledna v nočních hodinách vnikl do rekreačního objektu v obci Mnich, odkud odcizil alkohol a svítilny v hodnotě kolem dvou tisíc korun. „Ve stejné obci se dále vloupal z neděle na pondělí 11. ledna do jiné rekreační chalupy a její prostory prohledal. Zde si do jedné z přízemních místností nanosil různé věci, jako např. tablet, oblečení, drogerii, kuchyňské nože, které si připravil k odcizení, až bude objekt opouštět. Na místě se ale ještě zabydlel a v jedné z místností si zatopil elektrickým topením, kde si na lehátku ustlal a konzumoval potraviny a alkohol. Nepočítal však s tím, že z objektu půjde v doprovodu policejní hlídky a s pouty na rukou,“ dodala policejní mluvčí, podle níž je muž navíc od listopadu loňského roku trestně stíhán v souvislosti s vloupáním do rekreační chalupy v obci na Pelhřimovsku, odkud odcizil elektrické nářadí v hodnotě deseti tisíc korun.

Obviněný muž byl už v minulosti podle informací policistů třikrát soudně trestán zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Za krádež v polovině loňského roku odešel od soudu s podmíněným trestem.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Návrh soudce akceptoval a policisté muže eskortovali do vazební věznice. Nyní mu za uvedenou trestnou činnost hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Případ kriminalisté nadále vyšetřují,“ uzavřela Stanislava Rázlová.

Úvodní foto: Věci zadržené policisty na místě činu, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter