Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Josef Špicl vystavuje v Havlíčkově Brodě

/
/
/
983 ZobrazeníV pondělí 6. května se v prostorách kavárny Ve Vile v Havlíčkově Brodě uskutečnila vernisáž výstavy řezbáře Josefa Špicla, který se narodil v Havlíčkově Brodě.

„Před mnoha lety jsem zašel hned třikrát na výstavu havlíčkobrodského výtvarníka Radomíra Dvořáka a bylo rozhodnuto. Když to umí on, tak já taky. Koupil jsem si v marketu čínskou motorovou pilu a šel to zkusit. Od té doby mám už asi devět motorových pil,“ prohlásil o sobě sám autor.
Pro Josefa Špicla nebyly začátky lehké. Neznal nikoho, kdo by mu poradil a literatura také nebyla k mání. Postupně jako samouk se propracoval k mistrovskému opracování dřeva. „Mám rád lipové dřevo, jeho vůni, dotek a strukturu. V každém kmeni je něco zakleto a nejhorší je, když skončí v kamnech,“ uvedl Josef Špicl.
Vernisáž výstavy byla velmi vydařená. Přišlo hodně lidí a o výbornou atmosféru se postaral svým vystoupením sbor Shantykoor de Spuigasten z holandského města Brille. V jejich podání zazněly také české písně Kolíne, Kolíne a Nezacházej slunce. Výstava je rozdělena na dvě části. V zahradě jsou větší díla a sochy, uvnitř kavárny drobnější díla. Většina vystavených děl je na prodej. Zhlédnout výstavu lze denně od 10.00 do 22.00.

  • Facebook
  • Twitter