Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavští školáci uspěli v soutěži Finanční gramotnost

/
/
/
122 ZobrazeníŽáci 9. ročníku Základní školy Jihlava, Křížová 33 se zúčastnili finále soutěže Finanční gramotnost, které probíhalo v prostorách České národní banky. Jakub Sedlák a Štěpán Kanev díky vítězství v okresním a krajském kole se probojovali až do finále republikového kola, které se konalo v prostorách České národní banky.

Tam se nakonec umístili na 8. místě. Kromě samotné soutěže, se žáci v bance zúčastnili exkurze a prohlídky návštěvnického centra.

Soutěž finanční gramotnosti je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week – Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti a mládež. Projekt je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012 a v České republice od roku 2017. Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti.

Zdroj: www.financnigramotnost.cz

  • Facebook
  • Twitter