Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavský dopravní podnik pořádá v neděli bezplatné prezentační jízdy

/
/
/
241 ZobrazeníV neděli 22. ledna od 9.30 do 15.40 se uskuteční prezentační jízdy pro veřejnost na nové trolejbusové trati. Jihlavané si mohou zdarma vyzkoušet jízdu na nových trolejbusových linkách G a H. do Bedřichova a do průmyslové zóny Pávov.

Plánovány jsou spoje G a H vždy jednou za hodinu. První géčko bude odjíždět v 9.40 z Horního Kosova a dalších šest spojů po hodině až do 15.40. Z Antonínova Dolu vyjede linka G vždy jedenáct minut po celé a o půl přijede na Chlumovu. První háčko vyjede z konečné zastávky Bosch v 9.47 a poslední ve 14.47 s tím, že vždy v celou přijede trolejbus H na malý terminál Chlumova. Géčko bude vždy v celou v Červeném Kříži a dvě minuty po celé na konečné v Antonínově Dole. Obě linky mají hodinový interval.

Spoje linky G budou vedeny parciálním trolejbusem Škoda 32 Tr. Spoje linky H budou vedeny novým trolejbusem Škoda 26 Tr v karoserii od společnosti Solaris, který bude při této příležitosti prezentován cestujícím.

Na obou nových trasách je po celý den jízdné zdarma. Jízdní řády platné v neděli 22. ledna na linkách G a H najdete na webu www.dpmj.cz  

Investorem projektu Rozšíření trolejbusové dopravy Jihlava – sever je statutární město Jihlava. Stavba nových trolejí, sloupů, trafostanic a přidruženého veřejného osvětlení vyšla celkově na 134,3 milionu korun bez DPH. Realizace stavby je spolufinancovaná z Operačního programu Doprava 2014-2020, kde předpokládaná výše dotace bude činit zhruba 98  milionů korun. 
Podrobnější informace jsou zveřejněny na stránkách projektu na webu města Jihlavy a také v rámci odkazu na Integrovaný plán rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace (IPRÚ JSA).

  • Facebook
  • Twitter