Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavskou kulturu si můžete vychutnat online

/
/
/
1060 ZobrazeníPodobně jako na jaře letošního roku ani teď není možné zajít na koncert, divadelní představení nebo výstavu. Kalendář kulturních a volnočasových akcí v Jihlavě je proto doplňován o aktivity, které je možné využít na dálku prostřednictvím počítačových sítí.

„Už na jaře vznikl soupis virtuálních prohlídek galerií, online divadelních představení nebo volně přístupných záznamů koncertů, který jsme aktualizovali a nabízíme ho na webu volného času visitjihlava.eu,“ řekla radní pro oblast kultury Silvie Čermáková. Další nabídky online kulturních a volnočasových aktivit mohou pořadatelé posílat na e-mail: tic@jihlava-city.cz.

Představení, projekty a aktivity, které můžete navštívit prostřednictvím obrazovky nebo monitoru, jsou doplňovány o aktuální dění v Jihlavě i jinde. Online nabídku na svém facebookovém profilu nabízí Muzeum Vysočiny nebo Oblastní galerie Vysočiny. Z pohodlí domova je také letos možné sledovat filmy a workshopy v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů na www.ji-hlava.cz.

„A pro ty, kdo se chtějí za poznáním vydat do terénu, zajistilo město Jihlava tři trasy Skrytých příběhů. Během příjemné procházky se tak seznámíte s historií Jihlavského havířského průvodu, můžete pomoci desetiletému Gustavu Mahlerovi s jeho prvním veřejným vystoupením nebo prožít čas ve středověkém městě obléhaném švédskými vojsky. Trasu si můžete vybrat na webu skrytepribehy.cz, kde najdete také zdarma ke stažení aplikaci, která vás provází po jednotlivých trasách,“ vyzvala Čermáková.

K vycházkám do terénu vybízí i Sokol Jihlava, který ve městě ukryl tematické úkoly a skrýše, více informací sokolských aktivitách naleznete na Facebooku @sokoljihlava nebo na webu www.sokoljihlava.cz.

  • Facebook
  • Twitter