Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavské muzeum uzavře od Nového roku expoziční budovy

/
/
/
514 ZobrazeníK uzavření expozičních budov jihlavského muzea dojde od začátku ledna příštího roku kvůli stavebním úpravám. Otevřít by se měly zase na konci prvního pololetí roku 2023..

Na konci listopadu 2022 skončila první fáze oprav fasád našich expozičních domů na Masarykově náměstí. Od ledna se pracovní aktivity přesouvají do interiérů – měnit se budou naše stálé expozice – ty stávající byly otevřeny v roce 2007. Některé celky se dočkají pouze vylepšení, ale třeba historická sekce dostane úplně novou tvář. Návštěvníci se však mohou těšit i na naprosté novinky.

Kdo by chtěl později porovnat staré a nové expozice, má do konce roku možnost projít si současné instalace. Od 1. ledna 2023 se muzeum uzavírá, aby mohly v plném nasazení propuknout stavební a instalační práce.
Mimo dosluhujících stálých expozic mohou návštěvníci na muzejní půdě vidět výstavu Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku, na muzejních arkádách jsou ke zhlédnutí nejen vítězné snímky z Photographia Natura 2022. V mázhausu pokračuje benefiční výstava Medvídek a v malém výstavním sále připomíná muzeum letošní životní jubileum našeho zoologa Pavla Bezděčky.

Na expozice je vázána i lektorská činnost, proto budou některé edukační aktivity od nového roku pozastaveny. Stále je k dispozici Malovaný sál, takže přednášky a vybrané programy se uskuteční právě zde.
Výstavy se v prvním pololetí budou konat pouze v Kavárně Muzeum. Mimo jiné se kavárenští hosté mohou těšit na obrazy Jarky Pokorné či na fotografie Milana Skořepy.

  • Facebook
  • Twitter