
Jihlavská nemocnice nabízí inovativní omlazení pleti bez výplní
Estetická medicína se nyní ubírá směrem s důrazem na přirozenou krásu, zaměřuje se na kvalitu kůže a podkoží, částečně se upouští od aplikací objemových výplní. Hlavním trendem je v současnosti biostimulace a právě s touto moderní metodou omlazení pleti nyní přichází kožní oddělení Nemocnice Jihlava.

Sculptra je látka na bázi kyseliny polymléčné, která se aplikuje minimálně invazivní metodou. Na rozdíl od tradičních výplní nepůsobí okamžitě, ale stimuluje přirozenou produkci kolagenu, čímž dochází k postupnému zpevnění a vyhlazení pleti. Výsledky jsou dlouhodobé – efekt je viditelný přibližně po dvou měsících a přetrvává obvykle 2-3 roky.
Tato metoda je ideální pro pacienty, kteří chtějí přirozeně omladit pleť a vyhladit jemné a zmírnit hlubší vrásky bez změny rysů obličeje. Výhodou je také minimální diskomfort a rychlé provedení – zákrok trvá přibližně 30 minut. „Aplikace probíhá kanylovou metodou prostřednictvím jediného vpichu, což minimalizuje bolestivost i tvorbu modřin. Díky šetrnému provedení není nutná žádná rekonvalescence, pacienti se mohou ihned vrátit ke svým běžným aktivitám,“ vysvětluje lékařka Hana Nováčková z kožního oddělení Nemocnice Jihlava.
Podle klinických studií se tři měsíce po aplikaci množství kolagenu v pleti zvyšuje o více než 66 %, což vede ke zpevnění pokožky, redukci vrásek a přirozené obnově objemu obličeje. Po metabolickém odbourání je kyselina polymléčná z těla přirozeně vyloučena.
Ošetření je vhodné pro ženy i muže od 35 let věku a je vhodná i pro ty, kteří již podstoupili jiné estetické procedury. Zájemci se mohou objednat na kožním oddělení Nemocnice Jihlava na telefonním čísle 567 157 763 a 567 157 462. Procedura je hrazena pacientem, zaváděcí cena je 9 900 Kč. Více informací najdou pacienti také na webových stránkách www.nemji.cz.
„Na našem kožním sálku nabízíme širokou škálu moderních dermatologických zákroků, díky nimž můžeme individuálně přizpůsobit péči o pleť každého pacienta. Kromě Sculptry provádíme i mezoterapii, chemické peelingy nebo odstraňování kožních útvarů excizí, elektrokauterem či kryoterapií,“ dodává kožní lékařka Nicole Kolářová.