Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavská Charita plánuje rozdat v rámci sbírky Koláč pro hospic téměř 5000 koláčů

/
/
/
226 ZobrazeníOpět po roce zavoní ve středu 4. října Jihlavou a nově i v Třešti koláče na dvaceti stanovištích. Lidé budou mít možnost přispět dobrovolnou částkou na jihlavský Domácí hospic Bárka a za odměnu získají sladký koláč od regionálních pekáren.

Výtěžek populární sbírky podpoří hospicovou péči, která umožňuje nevyléčitelně nemocným pacientům trávit svůj čas doma mezi rodinou. Centrální stánek bude pro veřejnost umístěný v Jihlavě, tradičně na horní části Masarykova náměstí v časovém intervalu mezi 7.30 a 16.00.

„Letos jsme rozšířili realizaci sbírky Koláč pro hospic i do Třeště, kam náš mobilní hospic Bárka rovněž zajíždí,“ informuje o novinkách Markéta Brestovská, vedoucí Domácího hospice Bárka. V Třešti budou moci místní přispět dopoledne od 7.00 na Poliklinice a odpoledne od 14.00 na náměstí T. G. Masaryka před místním supermarketem.

Jihlavská Charita připravila pro zájemce, kteří chtějí podpořit hospic Bárka rekordních 20 stanovišť, a to jak na veřejných místech, tak i ve firmách a institucích. Na každém stanovišti, budou moci lidé přispět do zapečetěných pokladniček, odnést si sladkou odměnu a získat informace o hospicové péči.

To, co dělá sbírku Koláč pro hospic populární již několik let, jsou sladké koláčky rozmanitých chutí a náplní. Ty napečou místní pekárny Lapek, a. s., Veselo, Marek Telč, Křivánek z Luk nad Jihlavou, pekárna Větrný Jeníkov nebo i studenti z gastronomického oboru SOŠ, SOU a ZŠ Třešť.

„Hospicová péče je téma, které již není tabu a rezonuje společností jako velmi důležité. Což dokládá i zájem o pomoc při realizaci sbírky. Jsme moc rádi, že se nám hlásí studenti a dobrovolníci, kteří chtějí pomoci,“ uvedla Markéta Brestovská. Pomoc přislíbili studenti SOŠ Sociální u Matky Boží Jihlava, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Jihlava, dále VŠPJ a například i klienti Následné péče Jihlava.

Seznam stanovišť

Seznam všech stanovišť je uveden přehledně na webu Oblastní charity Jihlava Koláč po hospi (charita.cz). Jsou zde kompletní informace o sbírce a rovněž možnost online příspěvku přes platební bránu. Pro ty, co nebudou moci přispět ve středu 4. října bude připravena i dodatečná možnost přispět a odnést si koláč na Podzimním jarmarku na Masarykově náměstí od 10.00 do do 18.00.

  • Facebook
  • Twitter