Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava provozuje od 5. ledna veškerou vodohospodářskou infrastrukturu

/
/
/
530 ZobrazeníJihlava už provozuje veškerý vodárenský majetek ve městě. Stalo se tak 5. ledna, kdy splnil svoji poslední povinnost i předchozí vlastník vodohospodářské infrastruktury (dále VHI) Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko a dal na katastrální úřad pokyn k převodu majetku.

V pondělí 5. ledna převzalo město Jihlava prostřednictvím nové divize společnosti Služby města Jihlavy, s. r. o., také centrální čistírnu odpadních vod. Jihlava se také stala vlastníkem centrální čistírny odpadních vod v Hruškových Dvorech (dále ČOV). O nově nabytý vodárenský majetek se bude starat městská společnost Služby města Jihlavy, s. r. o. (dále SMJ).

„Vyřešení vlastnických problémů mimo jiné znamená, že se například můžeme vrhnout do tolik zmiňovaných a spílaných oprav chodníků, protože teď už můžeme společně s povrchy začít opravovat i 60 let starou kanalizaci pod nimi,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

K dohodě o narovnání došlo během léta minulého roku, kdy se uvnitř SMJ také vytvořila nová divize VI – vodovody a kanalizace, jejíž pracovníci se budou o vodárenský majetek starat. Ceny vodného a stočného nastavuje město a pro letošní rok se pro odběratele nezmění. Za vodné obyvatelé zaplatí 55,06 Kč s DPH a za stočné 40,07 Kč s DPH, celkem tedy 95,13 Kč s DPH.

Všichni odběratelé budou muset uzavřít novou smlouvu se SMJ
Obyvatelé města, kteří nebydlí v bytových domech (za ně vše vyřeší příslušné bytservisy) musí se SMJ uzavřít novou odběratelskou smlouvu. Pokud jste dosud odebírali vodu od společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK), obdržíte od SMJ Odběratelské smlouvy, které poté můžete do společnosti donést osobně (na jedno ze zákaznických center, viz pracovní doba níže) nebo pomocí přiložené odpovědní obálky, kdy poštovné hradí SMJ.

Vodárenská akciová společnost (VAS) ale potřebná data SMJ neposkytla, pokud jste tedy odebírali vodu od VAS, budete muset SMJ zkontaktovat a poskytnout jim data, na základě kterých bude možné nové smlouvy připravit.

„SMJ proto oslovilo všechny odběratele s výzvou, aby společnosti poskytli kopii stávající smlouvy s případnými aktualizovanými údaji. Pokud smlouvy nemáte, nic se neděje, stačí vyplnit Přihlášku k odběru, kde lze všechny potřebné údaje uvést,“ doplnil vedoucí divize vodovody a kanalizace Libor Göth.

  • Facebook
  • Twitter