Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava bude po roce hostit hokejbalový VRŤAS Cup

/
/
/
348 ZobrazeníNejvětší hokejbalový turnaj v České republice bude k vidění v Jihlavě. V pořadí šestý ročník VRŤAS Cupu hostí krajské město od 17. do 18. února. Prvenství přijedou obhajovat České Budějovice.

Na Vysočinu dorazí opět týmy ze všech koutů České republiky. Fanoušci se mohou těšit na výběry Vsetína, Kladna, Brna, Prahy, Heřmanova Městce nebo Českých Budějovic. „Ve hře byla účast extraligové Hostivaře, která letos dominuje nejvyšší soutěži a má ve svých řadách spoustu českých reprezentantů. Tam se to však nepodařilo sjednotit termínově, mají nabitý program, snad příští rok,“ prozradil předseda SK Libor Doležal. Přesto diváky čeká velká hokejbalová podívaná. Pro organizátory však maraton, při kterém se odehraje celkem 29 hokejbalových zápasů.

Ty budou k vidění od 17. do 18. února za účasti celkem deseti týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Jednotlivé názvy skupin jsou pak pojmenovány dle sponzorů turnaje. Jde o pivovary Ježek a Horác. Ze základních skupin postupují vždy první čtyři do následného čtvrtfinále, mančafty na posledních místech čeká pouze závěrečné utkání o konečné pořadí. Oproti loňskému roku je to tak o dva týmy méně. „Letos jsme měli poptávku po turnaji opět obrovskou, ale udělali jsme omezenou kapacitu na deset týmů. Loni jsme vlastně museli hrát už od pátku a ten sobotní program byl až do 22.00. Organizačně to bylo velmi náročné,“ má jasno Libor Doležal. Dalšími významnými partnery turnaje jsou město Jihlava, Sportovní klub a Regionální svaz Morava-Jih.

Prvenství na turnaji bude obhajovat prvoligový tým z Českých Budějovic, který loni porazil ve finále domácí Jihlavu. Velkým favoritem blížícího se ročníku bude aktuálně druhý tým 1. ligy Ježci Heřmanův Městec. Zuby na putovní pohár si však jistě brousí také další týmy jako Kladno nebo Vsetín. A zatím každý rok měl turnaj svého černého koně a velké překvapení v celkovém pořadí. Kdo si letos odveze z Vysočiny putovní pohár?

Pedagog České Budějovice, vítěz turnaje 2023

„Turnaj bereme jako kvalitní přípravu před jarní částí sezóny, budeme zkoušet pár nových hráčů, složení formací, brankáře, přesto chceme doma hrát o medailové pozice a bavit diváky. Na turnaj se všichni těší a jako domácí tým chceme být co nejdéle ve hře,“ prozrazuje plány SK Jihlava trenér Lukáš Staněk. Domácí výběr se zatím z pěti turnajů vždy umístil na medailových místech.

Společné foto finalistů 2023

Turnaj startuje v sobotu 17. února od 8.00, poslední sobotní zápas bude k vidění ve 20.00. Druhý den čeká diváky play-off, jehož vyvrcholením bude finále od 16.15.

VRŤAS Cup se hraje jako vzpomínkový turnaj na zesnulého mládežnického trenéra SK Jihlava Martina Vrátila († 2015). Hráči SK dodnes nosí na dresu v kroužku číslo 39, které měl tento trenér jako své hráčské číslo v době své aktivní kariéry.

Skupina Ježek
SK Pedagog České Budějovice
HBC Golden Dragon Kladno
SK Jihlava
HBK Vsetín
Eagles Brno

Skupina Horác
Ježci Heřmanův Městec
BadBoys Brno
Lužinští srdcaři
Kapři Brno
Slza Okříšky

Historický přehled vítězů
2024 ?
2023 SK Pedagog České Budějovice
2022 HBC Hostivař
2021 HBC Hostivař
2020 SK Jihlava
2019 SK Jihlava

  • Facebook
  • Twitter