Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Javořice přejde na vysílání v DVB-T 2

/
/
/
5332 ZobrazeníDo 25. května by měli obyvatelé Vysočiny, kteří přijímají signál z vysílače Javořice počítat s výměnou televize či zakoupením set top boxu, protože skončí vysílání ve formátu DVB-T.

„Diváci, kteří přijímají televizní signál z vysílače Jihlava Javořice, by měli nyní zpozornět, protože už v pondělí 25. května zde dojde k vypnutí vysílání ve stávajícím standardu DVB-T u multiplexu 3 (kanál 30). Pro opětovné naladění vybraných programů je nutné pořídit set top box nebo vhodný přijímač, který umí přijmout vysílání ve standardu DVB-T2. Kvůli mezinárodní kmitočtové koordinaci s Rakouskem se vysílač na Javořici vypíná už nyní, a to i přesto že přechod na nový vysílací standard DVB-T2 byl z důvodu pandemie koronaviru v Česku pozastaven,“ uvedl Dušan Matys z odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Změna se týká programů Prima Love, Prima Krimi, Prima Zoom, Prima Max, Óčko, Óčko Star, Šlágr TV, Krimi Barrandov, Kino Barrandov a Seznam.cz TV. „Pokud už divák vlastní set top box nebo má televizi, která vysílání v novém formátu DVB-T2 přijímá, nemusí nic řešit. V opačném případě je nutné si potřebný přijímač pořídit a pak už jen jednoduše naladit novou síť pomocí funkce automatického ladění. V domech se společnou televizní anténou, kde dosud nové vysílání DVB-T2 nefunguje, je nutný zásah servisní firmy, poté už jen opět stačí naladit televizní přijímače,“ dodává Dušan Matys.

Pokrytí Vysočiny signálem z vysílače Javořice, archiv. www.kr-vysocina.cz


Více informací najdou zájemci na www.dvbt2overeno.cz.

  • Facebook
  • Twitter