Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jarní Sbírka potravin v Jihlavě opět pomůže lidem v nouzi

/
/
/
198 ZobrazeníV sobotu 13. dubna se mohou zájemci zapojit do jarní Sbírky potravin, jedné z největších celorepublikových dobročinných akcí. Dárci mohou věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu. Oblastní charita Jihlava pořádá tuto sbírku v jihlavském supermarketu Lidl v Okružní ulici a nově i v Ternu v Rantířovské ulici od 8.00 do 18.00.

Sbírka potravin se koná dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Je projevem solidarity s lidmi v hmotné nouzi, kteří nemají dostatek peněz na pokrytí základních potřeb. Darované potraviny budou rozdělovány potřebným lidem, kteří jsou klienty Oblastní charity Jihlava, nebo mají potvrzení o hmotné nouzi od příslušné instituce.

„Nejčastěji pomoc poskytujeme matkám samoživitelkám a seniorům. Darované potraviny vydáváme osobám v nouzi, které k nám pošle úřad, nebo klientům našich služeb,“ uvedla Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Sbírky potravin z jihlavské charity. „Dále potravinovou pomoc poskytujeme osobám bez přístřeší, nebo rodinám, které se ocitly v nějaké momentální nouzi vlivem okolností – živitel rodiny přišel o práci, rodině přišel nedoplatek za elektřinu apod.,“ řekla dále Ida Kopalová Mitisková.

V roce 2023 poskytla Oblastní charita Jihlava jednorázovou materiální pomoc (potraviny, hygiena) 406 potřebným osobám, nacházejících se v akutní nouzi.

  • Facebook
  • Twitter