Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jak zařídit pokoj pro dvě malé děti?

/
/
/
596 ZobrazeníSpolečná místnost pro sourozence? To je skvělý nápad, zvláště pokud jsou malé děti dvojčata nebo ve stejném věku. Je však vhodné oddělit prostor pro každého z nich podle jejich charakteru a zájmů tak, aby se oba cítili v pokoji jako u sebe. Čím vyzdobit společný dětský pokoj, aby měl charakter? Perfektně budou fungovat všechny nástěnné dekorace, např. fototapety, které umožní přizpůsobit místnost individuálním potřebám.

Fototapeta do pokoje dvou dětí – kterou si vybrat?

Pokud jsou sourozenci stejného pohlaví, obvykle to není problém – na svém oblíbeném motivu se shodnou. Pokud je však místnost obývána bratrem a sestrou, je obtížné najít fototapetu s motivem princezen nebo superhrdiny, se kterou budou oba spokojení! Proto je pro pokoj dvou malých dětí nejlepší zvolit fototapety s univerzálními motivy, např. zvířat, která všechny malé děti milují. Barevné provedení je pak lehké a tlumené a tematika je vhodná jak pro chlapce, tak i pro dívku.

Fototapetu nejlépe nalepte na zeď, na které neplánujete umístit žádné poličky. Pak bude veškerý její dekorativní potenciál dokonale viditelný! Skvěle se bude vyjímat, například nad dětskými postelemi, kde zároveň vytvoří efekt odděleného prostoru ložnice.

Dobrým a velmi pohodlným řešením jsou samolepicí fototapety. Jejich aplikace je snadná a pohodlná a mohou ozdobit jakoukoli stěnu.

Obrazy na plátně

Skvělým způsobem, jak ve společné místnosti malých dětí vyhradit pro každého z nich individuální prostor, jsou obrazy na plátně. Každému z nich můžete totiž vybrat něco jiného a zavěsit to například nad postelí nebo nad stolem. A co je nejdůležitější, obrazy na plátně lze čas od času bez problémů obměňovat, např. jak děti dospívají nahrazovat dětské motivy něčím dospělejším nebo – víme totiž, jak často děti mění své zájmy – je snadno přizpůsobovat současným trendům. Jedná se o velmi pohodlné řešení, na rozdíl od tapet, jejichž aplikace vyžaduje spoustu práce.

Obrazy na plátně nejsou zároveň tak intenzivní jako například fototapety. Zabírají malý prostor a neurčují styl místnosti. Mohou být malé a vypadají velmi elegantně a zajímavě, což jistě ocení rodiče, kteří si zakládají na vkusných uspořádáních.

Při uspořádání pokoje pro dvě děti je třeba mít na paměti, že každé z nich má jinou povahu. Jejich společný prostor by měl oběma poskytovat stejnou radost!

  • Facebook
  • Twitter