Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jaderné maturování v Dukovanech zakončila Dana Drábová

/
/
/
1659 ZobrazeníNa druhou letošní Jadernou maturitu přijelo 30 účastníků z celé republiky. Třídenní odborná stáž v Jaderné elektrárně Dukovany je mezi středoškoláky čím dál tím oblíbenější. Účastní se jí nadšenci pro jádro až z Ostravy nebo Kladna. 
Nejoblíbenější částí programu jsou samozřejmě exkurze do provozu, kde se studentům věnují naši kolegové. Studenti byli také nadšeni z možnosti navštívit simulátor blokové dozorny a sami si vyzkoušet „odstavit“ reaktor. „Překvapila mě monumentálnost blokové dozorny a musím říct, že mě to ohromilo,“ svěřil se student Michal z Čáslavi.
Vyvrcholením Jaderné maturity byla již tradiční přednáška Dany Drábové, která na konci své prezentace ještě dlouho se studenty besedovala.
„A kdo se letos stal Králem Jaderné maturity? Byl to student jihlavské průmyslovky Tomáš Kasper, který nejlépe obstál ve znalostním jaderném testu. Srdečně gratulujeme,“ popřála Linda Navrátilová ze strategického náboru Skupiny ČEZ.

  • Facebook
  • Twitter