Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Interakce v přírodě tématem soutěže Photographia Natura 2020

/
/
/
1035 ZobrazeníPořadatelé fotografické soutěže Photographia Natura 2020 z Muzea Vysočiny Jihlava vyhlásili soutěžní téma pro rok 2020, milovníci přírody a fotografie budou soutěžit v tom, komu se nejlépe podaří vystihnout Interakce v přírodě.

„Jedná se o zachycení interakcí mezi jakýmikoli organismy v přírodním prostředí. Od dramatických, například pavouk ulovil do sítě mouchu, střevlík ulovil hlemýždě, housenka žere list, káně loví hraboše, jeleni zápasí o laň, vlk pronásleduje srnu, ale třeba i jak se sýkorky se perou s kosem na krmítku; přes interakce oku libé, například čmelák opyluje květ třešně, motýl saje nektar z bodláku, mravenci se oťukávají tykadly, veverka vybírá semena ze šišky; až po interakce poetické, například tetřívek toká přes samičkou, slunéčka sedmitečná se páří na kopretině, ptačí máma krmí ptáčata na hnízdě, zajíci si hrají na louce, laň kojí koloucha,“ přiblížil téma Pavel Bezděka z Muzea Vysočiny Jihlava.
Podle jeho slov se téma netýká hospodářských zvířat či domácích mazlíčků, ani lidí.
Snímky musí být pořízeny pouze v přírodě na území České republiky a musí být dodrženo téma soutěže. Jeden autor může poslat maximálně deset fotografií, nejmenší přijatelný formát snímku je 20 x 30 cm, největší 100 x 70 cm, fotografie nesmí být paspartovány ani trojrozměrně rámovány či podlepeny. Pořadatelé přijímají pouze klasické fotografie a snímky tištěné na kvalitním fotografickém papíru. Každá fotografie musí být na zadní straně opatřena jménem autora a názvem fotografie. Podpis či parafa na přední (lícní) straně snímku nejsou přípustné, fotografie musí být zapsány ve vstupním formuláři, který musí být podepsán autorem. Při nedodržení některé z podmínek budou snímky ze soutěže vyřazeny.

Uzávěrka příjmu fotografií bude v neděli 8. listopadu 2020.

Fotografie mohou zájemci posílat na adresu:
Muzeum Vysočiny Jihlava, přírodovědné oddělení, Masarykovo náměstí 55, 586 01 Jihlava, nebo fotografie odevzdat v pokladně muzea na Masarykově náměstí 57. Na obálku napište heslo Fotosoutěž.

  • Facebook
  • Twitter