Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ignorujete soudní zákaz řízení? Můžete skončit za mřížemi

/
/
/
673 ZobrazeníDevětadvacetiletá žena, která naprosto ignorovala uložený zákaz řízení a policisté opakovaně přistihli za volantem auta na Třebíčsku a Jihlavsku, skončila ve vězení. Po své poslední jízdě minulý týden putovala do policejní cely. Kriminalisté zahájili její trestní stíhání a na jejich návrh zamířila do vazby.

„V pátek 7. ledna zastavili policisté v Moravských Budějovicích kolem půl jedenácté dopoledne vůz Opel, který jel po Partyzánské ulici, a provedli kontrolu. Žena má od loňského podzimu uložený soudem mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu necelých tří let. Odmítla se podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou stejně jako lékařskému vyšetření, dopustila se tak dále přestupkového jednání na úseku dopravy. Dechová zkouška u ní byla negativní,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Stejnou řidičku policisté přistihli předtím v krátké době při řízení vozidla už čtyřikrát. „Auto totiž řídila také na začátku ledna v Třebíči, na konci prosince v Častohosticích, o necelý týden dříve v Moravských Budějovicích a na konci listopadu v Telči. Žena se bezdůvodně odmítala podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou a v jednom případě byla pod vlivem alkoholu. Tyto případy policisté prověřovali jako trestné činy a přestupková jednání na úseku dopravy. Vzhledem k tomu, že v současné době policisté ženu přistihli už popáté, dala řidička jasně najevo, že s řízením vozidla přestat nehodlá,“ dodala tisková mluvčí s tím, že ženu důvodně podezřelou ze spáchání trestné činnosti policisté zadrželi, prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté. Vozidlo v rámci trestního řízení zajistili.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadržené ženy. „Devětadvacetiletá žena z Třebíčska byla obviněna ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ doplnil Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněná žena byla v minulosti už opakovaně soudně trestána. Naposledy jí byl uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou až do roku 2024.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byla vzata do vazby a poté policisté ženu odvezli do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestný čin lze podle informací policistů uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

  • Facebook
  • Twitter