Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Humpolec obhajuje na Vysočině titul Město pro byznys

/
/
/
339 ZobrazeníVítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Kraji Vysočina stalo město Humpolec. Podnikatelské prostředí se dobře rozvíjí také ve Žďáru nad Sázavou a Velkém Meziříčí. Srovnávací výzkum zpracovává sedmnáctým rokem analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR.

Humpolec uspěl v mystery testování
Humpolec se v rámci Kraje Vysočina může pochlubit velmi vysokým počtem ekonomických subjektů v přepočtu na tisíc obyvatel, stejně jako velmi vysokým počtem firem s více než 250 zaměstnanci ku celkovému počtu ekonomických subjektů. Podporou podnikání je rovněž dobrá dopravní dostupnost města. V Humpolci myslí na elektromobilitu, alespoň to dokládá nejvyšší počet dobíjecích stanic pro elektromobily v přepočtu na sto firem. Na v rámci regionu nejvyšší nárůst počtu obyvatel reaguje město adekvátně nejvyšším počtem dokončených bytů na tisíc obyvatel. Město vynakládá nadprůměrné finanční prostředky zejména do oblasti kultury a na vzdělávání. Radnici lze také pochválit za v rámci Kraje Vysočina podprůměrné náklady na dluhovou službu. Velmi dobrého výsledku dosáhl Humpolec v testu elektronické komunikace, který ověřuje prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů včasnost a kvalitu odpovědí ze strany živnostenských odborů.

Zleva Martina Hostomská, Petr Machek a Alexandros Kaminaras


„Já moc děkuji za Humpolec za ocenění. Mám z toho velkou radost. Město Humpolec má tu výhodu, že se nachází na strategickém místě v rámci republiky. Historicky je to průmyslové město, i když dnes se jedná spíše o transformaci. Průmyslové areály poskytují určité výzvy a potenciály pro podnikatele, kteří si v nich mohou plnit své sny. Možná proto to tak dobře funguje. Nicméně město Humpolec chce být správným partnerem pro podnikatele i pro obyvatele, protože je potřeba, aby poměr byl celkově vyrovnaný. Město Humpolec také čeká spousta investic do občanské vybavenosti a výdajů do infrastruktury,“ říká starosta Humpolce Petr Machek.

Ve Žďáru nad Sázavou přibývá podnikatelů, Velké Meziříčí umí čerpat dotace
Stříbrný Žďár nad Sázavou zaznamenává velmi vysoký nárůst počtu ekonomických subjektů. Město se může pochlubit velmi vysokým skóringem úředních hodin, tedy počtem hodin, během nichž si mohou podnikatelé, ale nejen oni, dojít vyřídit vše potřebné. Podnikatele jistě potěší v kraji nejnižší koeficient daně z nemovitosti. Finance směřuje radnice nadprůměrně do oblasti veřejné dopravy a sociální péče. Třetí příčku obsadilo Velké Meziříčí, které zaznamenává v rámci kraje vysoký podíl kapitálových výdajů na celkových výdajích města a také vysoký podíl dotací na celkových příjmech. Velké Meziříčí má nejnižší index stáří, tedy poměr mezi lidmi staršími 65 ku lidem mladším 15 let, což je příslibem rozvoje podnikání i do budoucna. Vysoce nadprůměrného výsledku dosáhlo město v hodnocení webových stránek z pohledu podnikatele, který na nich nalezne v přehledné podobě vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou a mnoho dalších užitečných informací a odkazů.

„Každoroční vyhlašování regionálních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys tradičně patří do programu krajských setkání představitelů Svazu měst a obcí ČR se zástupci místních samospráv. Těší nás jejich zájem, se kterým prezentují svoje města jako moderní místa s širokou nabídkou podnikatelských aktivit. Pro ně samé je důležité i srovnání a srovnávání s podobně velkými sídly a sdílení dobré, ale i špatné praxe. Oceněná města jsou v každém kraji nositeli nových vizí a pokroku, který dokázala přetavit v moderní a život usnadňující projekty,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Celkové pořadí srovnávacího výzkumu Město pro byznys
Humpolec
Žďár nad Sázavou
Velké Meziříčí
Světlá nad Sázavou
Jihlava
Havlíčkův Brod
Třebíč
Náměšť nad Oslavou
Nové Město na Moravě
Pelhřimov
Bystřice nad Pernštejnem
Telč
Moravské Budějovice
Pacov
Chotěboř

  • Facebook
  • Twitter