Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hranice práce v krajské knihovně

/
/
/
1617 ZobrazeníV pondělí 28. května proběhl v Krajské knihovně Vysočiny další Biograf v knihovně, který se každé poslední pondělí měsíci snaží přiblížit divákům filmovou dokumentární tvorbu. Promítání probíhá v komorní atmosféře m- centra, kde si mají návštěvníci možnost dát šálek čaje nebo kávy a strávit tak příjemný podvečer při sledování filmu.

Na programu byl český dokumentární film Hranice práce, který získal na MFDF Jihlava cenu za nejlepší dokumentární film. Novinářka Saša Uhlová se vydala na vlastní kůži prozkoumat pracovní podmínky nejhůře placených zaměstnání v Česku pomocí skryté kamery.

Biograf v knihovně – Hranice práce

Strávila několik týdnů v nemocniční prádelně, v drůbežárně, za pokladnou nebo v třídírně odpadu. Její zkušenost se stala podkladem prožité a velmi osobní zprávy o neviditelných zaměstnancích pracujících v otřesných podmínkách. Po promítání proběhla debata s hlavní hrdinkou filmu – novinářkou Sašou Uhlovou. Dozvěděli jsme se, jaké dopady měl film na její osobní život nebo jak se zlepšily pracovní podmínky v některých navštívených firmách po uveřejnění filmu. Film byl uveden ve spolupráci s Centrem dokumentárních filmů v Jihlavě.

  • Facebook
  • Twitter