Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Houpačka 2023 o víkendu v Přibyslavi

/
/
/
292 ZobrazeníAreál farní zahrady v Přibyslavi přivítá v sobotu 15. července jedenáctý ročník jazzového
festivalu Houpačka.

„Pro prvního vystupujícího nepůjdeme daleko – Jazz Bandits je studentská kapela z Jihlavy hrající swing, jazz, funky a další příbuzné žánry. Kapela vznikla v lednu 2018 na ZUŠ Jihlava a od té doby vystupuje na akcích na Vysočině, mimo jiné na festivalu Jazz na Roštejně,“ uvedl hlavní pořadatel Jakub Šnýdl.

Houpačka žije nejen hudbou, ale i dětmi. „Především pro ně letos chystáme divadelní představení Malý člověk jménem Ngali, v němž prastarý baobab vypráví tři africké pohádky o zvířatech, která mají lidské vlastnosti a o lidech, kteří zapomněli na moudrost zvířat. To vše v provedení divadelního souboru Scéna Kralupy.

Trio Henya je dlouholetý projekt pianisty Miloše Kunce a bubeníka Petra Balhara, v nové sestavě s Luanem Gonçalvesem na kontrabas. Hudba tria vychází ze staršího i současného jazzu, klasiky, balkánské hudby a jiných mimoevropských vlivů. V jejich tvorbě se svobodně prolíná konkrétně psaná hudba s improvizací všech členů tria,“ dodává Jakub Šnýdl.

Kapela Tygroo kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s moderními styly, jako jsou například funk, hiphop a dubstep. To všechno na akustické nástroje, především dechové a bicí. Akustické techno, kožichy, kostýmy a energie, která nenechá posluchače jen tak stát na místě, to jsou Tygroo!

„Na konec večera máme připravené temperamentní vystoupení DJ Pocoloco z Cabaretu Manana s latinsko-americkými, jazzovými a R’n’B rytmy, které neodolatelně lákají na travnatý parket.
V průběhu festivalu bude také možnost zahrát si na bubny a jiné perkuse značky Chantek, které vyrábí Václav Lindl z nedaleké Vysoké. Těšit se můžete na krátké workshopy vedené výrobcem.
Samozřejmostí jsou stánky s dobrým jídlem, pitím a lokálními výrobky, tvořivé dílny a jiné atrakce pro děti a hlavně pohodová atmosféra letního lelkování. V době festivalu bude také otevřena gotická věž, z které je krásný výhled do celého okolí i na areál festivalu,“ zve Jakub Šnýdl.

Začátek akce je stanoven na 15 hodin a 43 minut.

Více informací na webu www.houpej.se a na profilu www.facebook.com/houpacka.

  • Facebook
  • Twitter