Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hokejová legenda oslavila 80. narozeniny

/
/
/
109 ZobrazeníJiří Holík oslavil 80. narozeniny, narodil se 9. července 1944, v Německém (Havlíčkově) Brodě, za svoji hokejovou kariéru získal čtyři olympijské medaile a jedenáct medailí z mistrovství světa, z toho třikrát zlatou (1972, 1976 a 1977).

V 70. letech se stal třikrát mistrem světa. Dodnes je rekordmanem v počtu odehraných zápasů za hokejovou reprezentaci. Společně s Duklou Jihlava získal sedm titulů mistra Československa.
K jeho jubileu mu proto pogratuloval i hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek společně s primátorem Jihlavy Petrem Ryškou. „Popřál jsem mu do dalších let hlavně zdraví a poděkoval mu za to, že pomohl naše město zviditelnit,“ řekl primátor.

Jiřímu Holíkovi pogratuloval k narozeninám primátor Jihlavy Petr Ryška a hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek

Jiří Holík se stal v roce 2023 čestným občanem Jihlavy. Získal tak nejvyšší poctu, kterou může město udělit. „Už když jsme byli s bráchou malí kluci, učila nás maminka za všechno děkovat. A já na to pamatuji i teď, proto vám všem děkuji,“ řekla hokejová legenda po převzetí Čestného občanství. 

V roce 2016 získal Jiří Holík Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina.

Úvodní foto: Jiří Holík při udělení Čestného občanství v roce 2023

  • Facebook
  • Twitter