Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov zahájí extraligu v Liberci

/
/
/
906 ZobrazeníČekání je u konce. Tento týden startuje česká nejvyšší soutěž družstev mužů ve stolním tenisu. Po čtyřleté pauze se mezi elitou opět objeví HB Ostrov Havlíčkův Brod. Trojnásobný český šampión jde do nové sezony s úplně novým týmem. Ten má za úkol navázat na “zlaté“ roky 2014, 2015 a 2016, kdy se HB Ostrov hned třikrát v řadě radoval z mistrovského titulu.

Ambice HB Ostrov jsou ty nejvyšší. Odpovídají hráčskému kádru, který šéf klubu Miroslav Jinek přes léto sestavil. V přestupním termínu postupně přišli bývalí reprezentanti Dmitrij Prokopcov, Tomáš Tregler, Michal Obešlo. Tento trojlístek bude tvořit základ týmu, který doplňuje Egypťan Mohamed Shouman, Radek Skála či další český exreprezentant Josef Šimončík, jenž stejně jako Tomáš Tregler v Havlíčkově Brodě již působil. Z trenérské lavičky tým povede Bohumil Vožický, který rovněž může do extraligových bojů zasáhnout… Pohled na soupisku HB Ostrov dělá z tohoto ambiciózního celku největšího favorita 21. ročníku české extraligy. „Vždycky jsme měli jen ty nejvyšší ambice. Dali jsme dohromady tým, který má obrovskou kvalitu. Našim cílem je vyhrát mistrovský titul i Český pohár. Navíc chceme uspět i v nové evropské klubové soutěži Europe Trophy, kterou si letos zahrajeme,“ říká šéf HB Ostrov Miroslav Jinek.

Předsezonní tiskovka stolních tenistů HB Ostrov Havlíčkův Brod

HB Ostrov Havlíčkův Brod si díky nabitému hráčskému kádru mohl dovolit pustit Davida Štěpánka do Chebu. To s sebou přináší i jednu velkou výhodu – v chebském extraligovém týmu se vedle zkušeného exreprezentanta na střídavý start “svezou“ i mladíci jako Květon, Slapnička či Jadrný, kteří by si v HB Ostrov letos extraligu jen stěží zahráli.

Stolní tenisté HB Ostrov se mohou pochlubit unikátní bilancí. V krátké historii klubu budou popáté startovat v české extralize. Zatím pokaždé skončili na stupních vítězů – po bronzovém ročníku 2012/13 přišly tři mistrovské tituly po sobě. V české nejvyšší soutěži HB Ostrov dosud odehrál 102 zápasů, pouze devět z nich prohrál… Navíc v sezonách 2014/15 a 2015/16 nenašli stolní tenisté HB Ostrov jediného přemožitele…

Nadcházející ročník české Extraligy nabídne nový model soutěže s cílem přilákat do hal více diváků. Dlouhé, někdy až pětihodinové zápasy by měly být minulostí. Nyní se bude hrát do třetího vítězného bodu, utkání budou mít daleko větší spád. Nejen o tuto revoluční změnu se postaral havlíčkobrodský boss Miroslav Jinek. „Jsem rád, že česká extraliga dostane nový impuls. Od začátku jsem se zasazoval o nový formát extraligy, chtěli jsme zkrátit zápasy a udělat z toho větší show. Povedlo se to. Navíc se podařilo extraligu mužů dostat i do televize. Přímé přenosy vybraných utkání odvysílá Arena Sport,“ dodává Miroslav Jinek.

Exreprezentant Tomáš Tregler se do HB Ostrov vrací po čtyřech sezonách

HB Ostrov vstoupí do nového extraligového ročníku v pátek 4. září v Liberci. Do města pod Ještědem se mohou vydat i jeho příznivci. Havlíčkobrodský klub pořádá pro své věrné fanoušky na úvodní zápas SKST Liberec – HB Ostrov Havlíčkův Brod (začátek v 18.00) zájezd. Cestu tam i zpět hradí klub, fanoušci si platí vstup na zápas. Více informací a přihlášky u Petra Švece – telefon. 724 422 973.

Už o týden později se HB Ostrov poprvé představí doma, a to navíc před televizními kamerami. Jeho soupeřem bude ve čtvrtek 10. září v 18:00 hodin další z adeptů na nejvyšší příčky extraligové tabulky tým KT Praha.

  • Facebook
  • Twitter