Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští stomici měli zajímavé setkání

/
/
/
883 ZobrazeníKlub Stomiků H.B. ILCO uspořádal ve středu 18. září pro své členy setkání v areálu havlíčkobrodské nemocnice. Přítomné a hosty pozdravila předsedkyně klubu Hana Brabcová.

Pozvání na setkání přijala Eva Pěkná z Diabetologické ambulance Okresní nemocnice Havlíčkův Brod. Ve své přednášce velmi podrobně vysvětlila příčiny a léčbu cukrovky. Velký důraz byl kladen na správnou výživu. „ Pravidelná a dietní strava. To je jedna z hlavních možností, jak se naučit žít s nemocí zvanou cukrovka, “ řekla Eva Pěkná.

Po přednášce následovaly dotazy od přítomných v sále. Hana Brabcová upozornila na novinky v předepisování stomických pomůcek. Od 1. prosince 2019 vstoupila v platnost novela zákona o veřejném zdravotním pojištění. Úhradovou regulaci poukazových zdravotnických prostředků bude administrovat Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Dříve tuto agendu spravovala především Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP).

Současné VZP kódy u stomických pomůcek budou nahrazeny tzv. SÚKL kódy. Pro předpis stomických pomůcek po 1. prosince 2019 lze použít pouze nové SÚKL kódy. Zároveň od tohoto data začnou platit nové podmínky úhrad. Na setkání Hana Brabcová pogratulovala třem členům Klubu stomiků H.B. ILCO k životnímu jubileu a předala jim květinu. Někteří členové klubu pojedou v termínu 2. až 6. října do hotelu Lázně Kostelec u Zlína na ozdravný pobyt nebo na rekondiční pobyt ve dnech 28. listopadu až 1.prosince do lázní v Poděbradech.

„Další setkání Klubu Stomiků H.B. ILCo se uskuteční v pondělí 16. prosince ve 14.00 v hotelu Slunce. Pozveme zástupce firem Coloplast, ConvaTec a Dansac, které dodávají pomůcky pro stomiky, a tak budou mít možnost poradit našim členům, “ řekla Hana Brabcová.

  • Facebook
  • Twitter