Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští softbaloví kadeti vybojovali 55. titul republikových mistrů

/
/
/
487 ZobrazeníChomutov byl o víkendu dějištěm finálového turnaje Superligy kadetů v softbalu. Právo bojovat o mistrovský titul si po základní části Superligy zajistilo šest nejlepších týmů. V třídenním klání se Hroši postupně střetli se všemi soupeři a dva nejlepší týmy následně postoupily do finálového zápasu.

Hrochy čekal v pátek odpoledne mimořádně náročný program v podobě tří zápasů. „Prvního soupeře Snails Kunovice jsme porazili po tuhém boji 1:0, když hráči skórovali až v dohrávce zápasu. Po krátké pauze nastoupili proti Žralokům z Ledenic a výsledkem byla další těsná výhra 2:1. Na závěr dne se ještě střetli ve večerním zápase s domácími Beavers Chomutov a do třetice slavili výhru, tentokrát 7:1. Vzhledem k ostatním výsledkům získal náš tým jistotu postupu do finálového zápasu už před sobotními zápasy. Klíčoví hráči tak dostali v sobotu volno, i tak Hroši přidali další výhru s Joudrs Praha 15:0 a teprve v posledním zápase skupiny poprvé a naposled prohráli s Kostelcem n. O. 0:2,“ popisoval cestu do finále trenér Dušan Šnelly.

Finálovým soupeřem Hrochů se stal jejich první soupeř na mistrovství celek Kunovic. „Opět to byl souboj dvou nejlepších nadhazovačů turnaje a vítězně z něj i po druhé vyšel brodský Matěj Macas. Hráči šli do vedení hned v první směně, zásluhou skórujícího Ondřeje Zborovského, kterého poslal pro úvodní bod svým odpalem Matěj Macas. Ve druhé směně po dlouhém odpalu zvýšil na 2:0 Rosťa Prášek. Do tříbodového náskoku šli Havlíčkobrodští ve třetí směně, když Ondřej Zborovský zaznamenal dlouhý homerun. Kunovice sice svým jediným odpalem v zápase, který rovněž skončil za plotem, snížily na 3:1, více jim ale Hroši v čele s Matějem Macasem nedovolili a po zásluze slavili další titul mistra republiky. Ondřej Zborovský byl navíc vyhlášen nejlepším pálkařem mistrovství,“ dodal Dušan Šnelly.

Sestava: Matěj Macas, Štěpán Sychra, Jonáš Voráček, Ondřej Zborovský, Tadeáš Tůma, David Wasserbauer, Rostislav Prášek, Ondřej Zborovský, Tomáš Jerml, Jiří Kotlas, Lukáš Kotlas
Trenéři: Dušan Šnelly, Luboš Bukáček, Martin Zakouřil, Jiří Kotlas

  • Facebook
  • Twitter