Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští kriminalisté vyřešili vloupání do auta

/
/
/
1148 ZobrazeníHavlíčkobrodští policisté objasnili vloupání do zaparkovaného vozu, k němuž došlo na konci září v Havlíčkově Brodě. Pachatel tehdy způsobil více jak čtyřiceti tisícovou škodu.

„K případu došlo v úterý 29. září ve večerních hodinách v ulici Sídliště Pražská. Neznámý pachatel vnikl do zaparkovaného auta Renault, který prohledal. Z vozu odcizil mimo jiné finanční hotovost kolem dvaceti tisíc korun, dioptrické brýle, část povinné výbavy vozidla, ale také jednorázové roušky a několik kusů respirátorů. Celková škoda na odcizených věcech se vyšplhala na částku přes třicet tisíc korun. Pachatel ale vůz ještě poškodil. Vytrhal elektrické kabely, poškodil pojistkovou skříň elektroinstalace a vnitřní prostory auta potřísnil nezjištěnou kapalinou,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Policisté po pátrání dopadli dvaadvacetiletého muže, který je z této trestné činnosti podezřelý. Policejní inspektor mu tak na začátku tohoto týdne sdělil podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Odcizené věci muž použil pro svoji potřebu. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

„Policisté v teritoriální působnosti obvodního oddělení Havlíčkův Brod od začátku letošního roku do konce října zaevidovali devatenáct případů krádeží věcí z vozidel. Do konce tohoto období policisté čtyři případy objasnili. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 došlo v případě této kriminality k poklesu nápadu, a to o čtyři trestné činy,“ dodala Stanislava Miláčková.

Úvodní foto: Poškozená elektroinstalace v autě, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter