Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodská nemocnice bude mít nový tomograf

/
/
/
274 ZobrazeníKvalitnější zobrazení a rychlejší vyšetření – to umožní výměna počítačového tomografu na radiodiagnostickém oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. K výměně starého přístroje za nový dojde v srpnu. Jedná se o vysoce moderní přístroj CT 6000 iCT Pro od společnosti Philips za téměř 27 milionů korun. Nákup nového CT umožnil projekt REACT-EU.

Radiodiagnostické oddělení předchozí počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128 v hodnotě necelých 15 mil. korun získalo v roce 2014 výměnou za starý. V době pořízení patřil tento přístroj k nejmodernějším CT systémům v republice.
„Nový přístroj je jeho moderním nástupcem a umožní nám zvýšit kvalitu péče. Plně odpovídá požadavkům současné diagnostiky,“ sdělil primář radiodiagnostického oddělení Robert Pípal. Jako hlavní přínos nového CT vidí špičkovou kvalitu snímků a rychlost vyšetření. Pacientům přináší také nižší dávku ozáření. „Nový tomograf má rekonstrukční matici pro větší rozlišení některých speciálních vyšetření. Součástí zakázky bylo i pořízení nového injektoru kontrastní látky,“ dodal vedoucí oddělení zdravotnické techniky Adam Fila.

Počítačová tomografie umožňující zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá se při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a léčbu je kvalita, přesnost a skvělá čitelnost pořízených obrazů.

Počet vyšetření na CT přístrojích každoročně stoupá. V roce 2021 šlo o 11 821 vyšetření, vloni to bylo 13 tisíc vyšetření. S výměnou přístroje bude spojené i částečné omezení provozu na zhruba tři týdny. Zaskakovat bude gama kamera na Oddělení nukleární medicíny, která tento druh vyšetření zvládá, a která byla zakoupena v červnu 2021. „Požádáme o pomoc s vyšetřeními i okolní nemocnice, které také mají k dispozici adekvátní CT,“ dodal primář Pípal.

Foto: ještě staré CT v Nemocnici Havlíčkův Brod

  • Facebook
  • Twitter