Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalová Vysočina vstoupí do ligového jara pátečním duelem proti Třinci

/
/
/
682 ZobrazeníÚvodní duel celé jarní části druhé fotbalové ligy obstarají v pátek 6. března od 18.00 fotbalisté FC Vysočina Jihlava doma proti Třinci.

Třinec představuje velmi nevyzpytatelného soupeře. Na jednu stranu jde o jediný tým, na jehož stadiónu Vysočina na podzim zvítězila a také bilance vzájemných duelů hovoří jednoznačně ve prospěch Jihlavy. Na straně druhé nutí k obezřetnosti podzimní výsledky Třince a také jeho devátá příčka v ligové tabulce. Habancův tým dokázal vyhrát na Dukle, Vyšehradě i ve Vlašimi, cenné bodové zisky dovezl ze Sokolova, Varnsdorfu i Prostějova. Na svém stadiónu pak přehrál Žižkov a Vítkovice a bral bod z duelů proti Hradci Králové a Brnu.

Že lze třinecké schopnosti těžko předvídat, potvrdila i zimní příprava. V ní náš nadcházející soupeř porazil Liptovský Mikuláš, B tým Žiliny či Banskou Bystrici. Zároveň má za sebou katastrofální druhou polovinu února, kdy podlehl juniorce Baníku Ostrava (1:4), druholigovému rivalovi z Vítkovic (0:5) a také třetiligovým Petřkovicím (1:2). Tyto nepříznivé výsledky ale jihlavského kouče Radima Kučeru nechávají klidným: „Třinecké zápasy během přípravy jsme sledovali a máme je analyzované. To, že se některé duely nevyvedly, ale nehraje žádnou roli. Aspektů, které se do těchto utkání mohly promítnout, byla nepochybně celá řada. Na přípravě vůbec nezáleží, vždy se rozhoduje v mistrovských zápasech. Navíc půjde o specifické a ošemetné první jarní utkání po zimní přípravě.“

Kde vidíte silné stránky a osobnosti v kádru Třince? „Třinec na podzim patřil mezi nejúspěšnější celky na hřištích soupeřů, když zde vydoloval 12 bodů. Čeká nás velmi těžký soupeř, který nám bude zatápět. Jistě se bude snažit hrát na brejky, na což má vhodné tipy hráčů. Nebezpeční jsou šikovní křídelníci Hlúpik a Machalík, na hrotu útočník Akulinin, hru řídí Vaněk, popř. velezkušený Valenta. Vzadu hrají prim Kušnír s Bedecsem. Třinecké mužstvo je zajímavě poskládané a rozhodně nepříjemné pro každého soupeře. Musíme se na něj pečlivě připravit a pokusit se navázat na podzimní domácí výkony,“ zdůraznil Kučera.

Jaké absence před výkopem jara registrujete? Zařadíte do sestavy křídelníka Luise Arroya, který do Jihlavy v zimě přestoupil právě z Třince? „Jsme kompletní, všichni hráči jsou do utkání připravení. Těší mne, že mám z čeho vybírat a doufám, že v neděli zvolím správnou základní jedenáctku. O nasazení Luise, který jistě bude mít velkou motivaci, uvažujeme,“ uzavřel svůj komentář domácí lodivod.

  • Facebook
  • Twitter