Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalová Vysočina v pondělí vstoupí do jara duelem proti Znojmu

/
/
/
740 ZobrazeníFotbalové jaro v pondělí 4. března v 17.00 konečně vypukne i na Vysočině. Jihlavský tým ve své jarní druholigové premiéře vyzve klub, k němuž má blízko regionálně i z hlediska personálního – 1. SC Znojmo FK.

Hráčů a trenérů, kteří prošli oběma kluby, je skutečně nebývale mnoho. Kouč Radim Kučera na znojemské lavičce stál v ročních 2015-2017 a po boku mu stál trenér brankářů Josef Hanzálek, jenž na jihu Moravy působil ještě na podzim. Znojemský dres pak v minulosti oblékala řada současných hráčů FC Vysočina – gólman Vlastimil Veselý, obránce Ivan Dujmović, středopolař Ondřej Machuča, křídelník Jan Javůrek a hrotový útočník Jiří Klíma. Opačný příběh píší dva zkušení krajní obránci Tomáš Cihlář a David Helísek, stejně tak i útočník Jakub Teplý.

Utkání i z tohoto důvodu nepochybně scházet náboj. Znojmo by jistě chtělo vylepšit svoji krajně nepříznivou bilanci vzájemných zápasů proti Vysočině. Na jihlavském stadiónu se v ligovém utkání představilo třikrát a vždy podlehlo, navíc nevstřelilo ani branku. Ostatně ani doma se znojemským střelcům proti obraně FC Vysočina nikdy nedařilo. Jediný gól do jihlavské sítě zaznamenal Lacko v březnu 2013 a stačil k historicky jedinému vítězství 1. SC proti FC Vysočina.

Znojmo neodehrálo úspěšný podzim, když v šestnácti zápasech získalo pouze tentýž počet bodů. Klidné zimní přípravy se však nedočkalo. Nadějný vstup chorvatského investora, jenž zažehnal ekonomické problémy klubu, brzy vystřídalo vystřízlivění z mediálně hojně propíraného obvinění ze zapojení do sázkařského skandálu. Podezření padlo na znojemské duely v zimním bloku. Vedení i hráčům 1. SC tento tlak klid a optimismus do jarních bojů jistě nepřidal.

Nakolik se podle exznojemského trenéra Radima Kučery může tento nepříjemný fakt projevit na znojemské hře a výkonu? „Pro hráče i vedení klubu toto dění jistě bylo psychicky náročné. Zároveň však může mužstvo i celý klub stmelit, zdravě naštvat a vyburcovat k maximálnímu výkonu na hřišti. Určitě se budou chtít co nejdříve odpoutat ze sestupového ohrožení.“

Těšíte se na konfrontaci proti bývalému klubu? Naleznete v něm takřka po dvou letech známé tváře? „Určitě se těším. Znám se s majitelem klubu panem Tunkou. Obměna kádru za tu dobu nastala velká, přesto jsou tam stále Teplý, Cheredea či mohykáni Cihlář a Helísek.

V kolika zimních zápasech jste Znojmo viděl? Na co či koho si budete muset dát v pondělí pozor? „Čeká nás těžké a bojovné utkání, nevyzpytatelné regionální derby. Jsme v roli favorita, ovšem tyto papírové předpoklady se na trávníku mažou. Znojmo hodně utkání odehrálo mimo náš dosah v Chorvatsku, přesto jsme 1.SC v jednom duelu viděli. Navíc v polovině přípravy vyměnilo kouče, kdy Kalvodův styl nahradil trenér Šturma, jenž razí něco jiného. Znojmo disponuje zajímavými hráči, jako je středopolař Lacko, nepříjemný hrotový útočník Kunca nebo další ofenzivní hráč Beganović. Posilou může být i mladík ze Slovácka Machalík. Věřím, že nás přijdou podpořit diváci. Budeme je moc potřebovat,“ zdůraznil Kučera.

V jakých aspektech se musí jihlavská hra zlepšit oproti generálce na jaro? „Musíme daleko lépe a zodpovědněji pracovat v defenzívě, kde jsme si nechali vstřelit dva laciné góly. Musíme na soupeře vyvíjet větší tlak a nenechat ho lehce kombinovat. Vpředu se musíme snažit hrát nátlakově, tlačit se do koncovky a využít šancí, které se nám naskytnou,“ řekl závěrem jihlavský lodivod.

  • Facebook
  • Twitter