Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Folkový festival v Lípě

/
/
/
1205 ZobrazeníV sobotu 10. listopadu se v Lípě u Havlíčkova Brodu uskuteční první ročník festivalu folkové hudby s názvem Folková Lípa.

Od 14.00 se v místní sokolovně představí devět skupin z celé České republiky. O zahájení se postará jihlavská Rendez-fou, jejíž CD bylo v letošním roce nominováno na Anděla. Dalším vystupujícím bude společný koncert Luboše Pospíšila a pražské skupiny Mrakoplaš Light Orchestra. Následuje Lístek a poté Tony Linhart s Helenou Maršálkovou z Pacifiku.
Druhou polovinu festivalu zahájí chomutovský písničkář Jindra Kejak a pak nastoupí ogaři ze Vsetínska s názvem Dareband. Další změnu folkového žánru představí ISARA se svými keltskými písněmi a pak vystoupí Honza Jícha s kapelou. Posledním vystupujícím je středočeská akustická tramp-folková kapela Choroši se svou svižnou muzikou a vtipnými texty.
„Ráda jezdím na folkové festivaly a toto je první, který se uskuteční u nás v Lípě. Tak jsme se rozhodli oslovit ty, které známe a se kterými si každý může zazpívat a pobavit se. Folková hudba má různé směry a program našeho festivalu je opravdu pestrý, tak aby si každý našel to svoje. Do programu máme zařazenou i nefolkovou výjimku, čímž je spíše bluesový recitál zpěváka Luboše Pospíšila, kterého doprovodí kapela Mrakoplaš“, říká hlavní pořadatelka festivalu Marta Vencovská.
Jednotné vstupné je 200,- Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma. Předprodej vstupenek je na Obecním úřadu Lípa nebo v Havlíčkově Brodě – Studio Design Gris, Jihlavská 3204 (u Slunce).
Pořadatelem akce je Obec Lípa a místní spolky, které budou zajišťovat bohaté občerstvení.
Více informací o kapelách – www.obeclipa.webnode.cz

Program
Rendez-fou (14.00)
Luboš Pospíšil a Mrakoplaš Light Orchestra (15.00)
Lístek (16.00)
Tony Linhart a Helena Maršálková (Pacifik) (17.00)
Jindra Kejak (18.00)
Dareband (19.00)
ISARA (20.00)
Honza Jícha s kapelou (21.00)
Choroši (22.00)…a na závěr jam – podle chuti návštěvníků a muzikantů…

Mapa
  • Facebook
  • Twitter