Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Flamengo Reunion Session v klubu Oko v Havlíčkově Brodě

/
/
/
363 ZobrazeníHudební projekt Golden Eye to v roce 2022 nemá lehké stejně jako v posledních dvou letech, onemocnění stále mění datum koncertů. Flamengo Reunion Session (FRS) měl původně hrát v klubu Oko v pátek 14. října od 21.00 hodin, ale kvůli nemoci se koncert uskutečnil v náhradním termínu.

Pořadatel projektu Golden Eye Petr Kletečka vyhlásil na Facebooku, že bude hrát jen kapela Sorry! a vstup je zdarma. Mnoho lidí ale tuto informaci nezaznamenalo. Kapela Sorry! hrála cover skladby známých písní a večer se proměnil ve výbornou taneční zábavu. FRS přijel znovu do klubu Oko ve čtvrtek 17. listopadu.

Na koncert se nejvíce těšili pamětníci, kteří zažili kapelu Flamengo a především LP Kuře v hodinkách vydaného v roce 1972. Tehdy ho nahráli: Vladimír Mišík, Ivan Khunt, Pavel, Jan Kubík, Vladimír Guma Kulhánek a Jaroslav Erno Šedivý.

Současná sestava nesoucí název Flamengo reunion session se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra Gumu Kulhánka (baskytara), kteří oba pamatují zlatou éru Flamenga. Doplnil je Jan Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří Zelí Zelenka (bicí, vokály) a stálý host Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna). V letošním roce má album Kuře v hodinkách kulaté výročí 50 let od prvního vydání. Skupina FRS nahrála živé album, které je pořízené z koncertů v pražské Malostranské Besedě. Na albu je šest skladeb z Kuře v hodinkách. Jedna není z koncertů, ale je ve studiové verzi. Asi málokdo ví o Janu Holečkovi, že zpíval jen v angličtině. Česky začal zpívat až ve skupině FRS.

Po koncertě byla možnost vyfotit se nebo popovídat si s muzikanty z FRS. Nejžádanějším na focení byl rodák z Havlíčkova Brodu Vladimír Boryš Secký, který před mnoha lety hrával v místní kapele Píst. Členové této skupiny Josef Stejskal, Milan Havlíček a Milan Štěpánek se setkali s Boryšem po koncertě a vzpomínali na staré časy. Účastníkům koncertu doporučuji facebookovou stránku Golden Eye, kde jsou alba fotografií od výborných fotografů Stanislava Pelucha a Michala Maška. Kromě hudebníků lze najít fotky, na kterých se poznají i diváci koncertu. Po technické přestávce byla after party s Jihlavskou skupinou Oči. Bohužel moc lidí nevydrželo čekat, protože pátek 18. listopadu byl pracovním dnem. Kdo vydržel, tak nelitoval a poslechl si autorské skladby v češtině vydané na albumu Víš proč.

  • Facebook
  • Twitter