Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Férově snídat se letos bude doma, i v Třebíči

/
/
/
1049 ZobrazeníV sobotu 9. května se mohou i lidé v Třebíči připojit ke společné snídani na podporu místních farmářů a fairtradových pěstitelů ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Férová snídaně letos slaví už deset let pořádání. Letos se nebude jednat o obvyklý komunitní piknik v trávě, bude se férově snídat doma.

Během předchozích ročníků Férové snídaně se lidé scházeli v zahradách, parcích nebo na náměstích. Letos budou fairtradové a lokální potraviny snídat v domácím prostředí se svou rodinou nebo blízkými. Mohou si připravit fairtradový čaj či kávu, bábovku s fairtradovým cukrem nebo müsli s Fairtrade kakaem. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, mouka, sýry, ovoce a zelenina od místních farmářů.

Lidé se letos kromě snídání mohou zapojit i elektronicky. Pomocí online nástrojů zdůrazní svou podporu, a rozšíří tak povědomí o pěstitelích v online světě. Mohou například na sociálních sítích využívat hashtag #SnidamFerove, účastnit se celorepublikové facebookové události a nebo si na svou profilovou fotografii na Facebooku přidat rámeček Snídám férově na www.facebook.com/profilepicframes.

„Loni jsme snídali v trávě v nádherném prostředí u třebíčského zámku. Během dopoledne se nás sešlo téměř 120. Letos bohužel nemůžeme. Smysl akce však zůstává stejný. Měli bychom si uvědomit, že mít základní potraviny není samozřejmost,“ říká koordinátorka akce Iveta Ondráčková ze Zdravého města. V Třebíči akci organizují společně: Zdravé město Třebíč, OA a Hotelová škola Třebíč a Muzeum Vysočiny Třebíč.

Loni férově snídalo v České republice 8.189 lidí.


  • Facebook
  • Twitter