Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvě havárie kamionů Volvo v pondělí na silnicích Vysočiny

/
/
/
166 ZobrazeníV pondělí 3. června došlo krátce před osmou hodinou ráno v katastru Svojkovic na Jihlavsku k dopravní nehodě. Při dopravní nehodě vznikla předběžná škoda ve výši téměř jeden a půl milionu korun.

„Jednašedesátiletý řidič s tahačem Volvo a návěsem vyjel ve směru od Jihlavy na Znojmo v levotočivé zatáčce vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy mimo komunikaci, kde poškodil dopravní značení, a následně havaroval, kdy se s jízdní soupravou převrátil na bok do pole.
Při dopravní nehodě se řidič zranil a ošetřila ho zdravotnická záchranná služba. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Dechovou zkoušku u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za téměř jeden a půl milionu korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

havárie u Svojkovic se škodou za jeden a půl milionu korun, archiv Policie ČR

Další havárie nákladního auta Volvo došlo v pondělí v ulici Karlov ve Velké Bíteši. „Sedmatřicetiletému řidiči jedoucímu směrem k Přibyslavicím s nákladním vozem Volvo s přívěsem se po projetí zatáčky odpojil připojený přívěs, který vyjel do protisměru, kde došlo ke střetu s projíždějícím vozem Dacia. Osobní auto bylo po střetu odmrštěno mimo komunikaci. Při dopravní nehodě se zranil řidič z vozu Dacia, kterého zdravotnická záchranná služba převezla do brněnské nemocnice k ošetření. Policisté provedli šetření, místo nehody ohledali a zadokumentovali. Přítomnost alkoholu policisté u obou řidičů provedenými dechovými zkouškami vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za 200 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dopravní nehodu policisté šetří.

  • Facebook
  • Twitter