Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobrovolníkem může být každý, ukazuje nová výstava v Cityparku Jihlava

/
/
/
505 ZobrazeníStudenti, pracující, nezaměstnaní, maminky i tatínci na rodičovské dovolené nebo třeba senioři. Ti všichni se mohou stát na Vysočině dobrovolníky a najít si oblast, ve které budou prospěšní a rozzáří oči někoho dalšího. Pod pokličku dobrovolnictví na Vysočině nahlédnete s novou výstavou v Cityparku Jihlava, která do půlky června zdobí část prvního poschodí obchodního centra. Nese název Dobrovolnictví jako součást života na Vysočině.   

Jak moc potřební dobrovolníci jsou, ukázala první vlna pandemie Covid-19. Bez lidí, kteří jsou ochotní obětovat svůj čas ve prospěch ostatních, bychom spoustu věcí nezvládli. Ušily se stovky tisíc roušek, roznesly se tisíce nákupů. Fungovala spolupráce měst a obcí s neziskovým sektorem a pomáhalo se všem, kteří pomoc potřebovali – nemocným, hendikepovaným, osamělým lidem i sociálně slabým rodinám.

Jen na informační COVID lince Kraje Vysočina dobrovolníci z řad pracovníků Krajského úřadu Kraje Vysočina za rok odbavili neuvěřitelných 88 tisíc telefonátů.
„Máme mezi sebou mnoho pracovníků, kteří mají srdce na pravém místě a pravidelně přikládají ruku k dílu. Kraj Vysočina plně podporuje společenskou angažovanost svých zaměstnanců, na druhé straně může být inspirací a přínosem pro další organizace a instituce v kraji,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí Věra Švarcová.

Přitom nejde jen o činnosti spojené s koronavirovou dobou. Aktuálně se pracovníci z Kraje Vysočina zapojují do tradiční osvětové akce Čistá Vysočina, aby přírodě odlehčili od odpadků.

Příběhy dobrovolníků ve fotografiích

Fotografie zachycují několik příběhů dobrovolnických aktivit z různých koutů našeho kraje. Studentky pravidelně jezdí na letní tábor a pro děti z dětských domovů a z pěstounských rodin připravují program plný her, zpěvu, dovádění a výletů. Dlouholetý dobrovolník z Jihlavy věnuje svůj volný čas hendikepované ženě, aktivní seniorka pomáhá při práci s klienty v terapeutické dílně v Pelhřimově a Jaroměřicích nad Rokytnou. Dětem předškolního věku se zase věnuje „čtecí babička“ ze Žďáru nad Sázavou. Výstava představuje i psa Scottyho a fenku Briu, kteří se stali miláčky jihlavské nemocnice, kde pomáhají pacientům při sociální rehabilitaci.

Ve druhé půlce června poputuje výstava na zámek do Jaroměřic nad Rokytnou, v srpnu ji budete moci vidět v jihlavské nemocnici a následně v prostorách některých Senior a Family Pointů na Vysočině.

Podpora dobrovolnictví na Vysočině pokračuje

Zatímco výstava vznikla v rámci ukončeného projektu zaměřeného na dobrovolnické služby v sociální oblasti, aktuálně, až do konce června příštího roku běží nový projekt s podporou evropských fondů. Nese složitější název Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina (reg. číslo: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015546). Cíle má však jasné: Propagovat myšlenku dobrovolnictví a inspirovat další zájemce o zapojení do aktivit, ve kterých najdou smysl. A dále také zapojit do dobrovolnické činnosti samotné úředníky, protože i ti dokáží pomoc tam, kde je třeba.

  • Facebook
  • Twitter