Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do oprav dálnice a silnic prvních tříd na Vysočině vložil stát v roce 2022 tři sta milionů, opravy pokračují i letos

/
/
/
283 ZobrazeníV roce 2022 probíhaly na Vysočině větší opravy na dvaceti místech dálnice D1 a silnic první tříd, v různém rozsahu pracovali stavaři na osmi mostech a opravovali vozovky v celkové délce přes třicet kilometrů. Mimo mostů a konstrukčních vrstev silnic procházelo rekonstrukcí jejich funkční odvodnění, protihluková opatření nebo došlo ke komplexní opravě tunelu Jihlava.

Opravy, rámci kterých proběhlo v roce 2022 uvedení stavby do provozu jako celku, vyšly na více než 300 milionů korun bez DPH ve smluvních cenách.
Za zmínku stojí zprovoznění průtahu Žďárem nad Sázavou na silnici I/37, 11 kilometrů dlouhého úseku mezi Ostrovem nad oslavou a Křižanovem na stejné silnici nebo zprovoznění tunelu Jihlava na silnici I/38. Všechny stavební akce výrazně zasahovaly realizací dopravně inženýrského opatřením do dopravní obslužnosti obyvatel v regionu a také do plynulosti provozu.


Z oprav, které zahájilo Ředitelství silnic a dálnic ČR v loňském roce, budou letos pokračovat opravy levého jízdního pásu jihlavského dálničního přivaděče na silnici I/38, což byla současně největší oprava, která byl v roce 2022 na Vysočině zahájena. Pokračovat bude také oprava silnice I/37 mezi Ždírcem nad Doubravou a hranicí Pardubického kraje, kde k dokončení celého 6400 metrů dlouhého úseku zbývá opravit zbývajících přibližně 4500 metrů.
Na severovýchodní části obchvatu Havlíčkova Brodu dokončí stavaři započatou realizaci protihlukových opatření.
Nově bude zahájena oprava vozovky severovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu, kterou provede společnost M-Silnice, a. s., za 79,32 milionů korun bez DPH a oprava silnice I/19 v úseku Ronov-Nové Dvory, kde probíhá soutěž na zhotovitele.

  • Facebook
  • Twitter