Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do ligy vstoupí FC Vysočina Jihlava bitvou s Hradcem Králové

/
/
/
596 ZobrazeníPředposlední srpnový den vstoupí fotbalisté FC Vysočina Jihlava do nového soutěžního ročníku. V neděli 30. srpna od 17.00 přivítají na svém stadiónu asi největšího favorita druhé fotbalové ligy a také celek s řadou exjihlavských hráčů – Hradec Králové.

FC Vysočina v neděli čeká ligová premiéra v nové sezoně, neboť Jihlava musela odložit duel v Chrudimi kvůli koronaviru v táboře soupeře. Málem to platilo i pro Hradec, jehož utkání s Vlašimí bylo odloženo na středu a Hradec v něm zvítězil nejtěsněji 1:0.
Jaké poznatky má trenér Aleš Křeček o hře nadcházejícího soka? „Hradec v létě tým velmi dobře doplnil. Stačí jmenovat ofenzivní hráče Vašulína nebo Dvořáka. Jde o konsolidovaný tým, v němž se vhodně kloubí zkušení fotbalisté a mladíci. Právě zkušenost hradeckého celku vidím jako jeho největší přednost.“

Hradec je díky síle svého kádru a jasně prezentovaným postupovým ambicím favoritem zápasu. Jaký duel očekáváte? „Předně se na ligový start hrozně těšíme, protože jsme úvodní kolo nemohli sehrát. Chtěl bych na zápas Hradcem Králové pozvat fanoušky, aby nás přišli v těžké bitvě povzbudit. Rozhodně to bude náš mladý tým potřebovat. Budeme bojovat se silným soupeřem, který má ty nejvyšší ambice. My však doma budeme chtít podat takový výkon, aby nám přinesl body,“ zdůraznil Křeček.

Vzájemná bilance obou celků je vzácně vyrovnaná. Ostatně, remízou 1:1 V Jihlavě skončil i nedávný červnový duel v rámci uplynulého ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Po více než dvou měsících na sebe narazí stejné kluby, ale zcela jiná mužstva. Z červnové základní sestavy FC Vysočina mohou nastoupit pouze Pojezný a Klobása. Na straně Hradce v létě proběhlo méně změn, ovšem i Votroci svoji jedenáctku výrazně pozmění. Trenér Zdenko Frťala jistě bude chtít využít exjihlavských fotbalistů, kteří do hradeckého kádru v létě přibyli – Pavla Dvořáka, Jana Závišku a Filipa Novotného. Pravděpodobný je i start gólmana Patrika Vízka.

  • Facebook
  • Twitter