Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Do branky FC Vysočina přichází gólman Roman Valeš

/
/
/
325 Zobrazení„Roman je zkušeným a nepochybně kvalitním gólmanem a já pevně věřím, že v něm získáme rovnocennou náhradu za odcházejícího Honzu Hanuše. Jsem přesvědčen, že jej k tomu předurčují takřka shodné fyzické parametry, velká motivace prosadit se a stejné fotbalové kořeny. Oba totiž s chytáním začali Novém Bydžově, odkud odešli do mládežnických týmů Slavie Praha a později absolvovali hostování v Hlučíně,“ okomentoval Valešův příchod Jan Staněk, ředitel FC Vysočina.

Roman Valeš, na rozdíl od o dva roky staršího Jana Hanuše, zápasovou šanci v prvním týmu Slavie Praha nikdy nedostal. V ročníku 2009/10 absolvoval druholigová hostování v Čáslavi a poté v Hlučíně, kde si celkem připsal 14 startů. Po návratu do Edenu si jej vyhlédl Jablonec, kam přestoupil v lednu 2011. V březnu 2011 se na Slovácku dočkal prvoligového debutu a během jara 2011 zvládl hned deset duelů v nejvyšší soutěži. V další sezóně jej ale do branky nepustila velezkušená jablonecká legenda Michal Špit. V ročníku 2012/13 si vedl výrazně lépe, když si připsal 18 startů a s Jabloncem vyhrál národní pohár. Pozici jablonecké jedničky držel i v dalším ročníku, než přišlo v dubnu 2014 k vážnému zranění kolene. Přetržený zkřížený vaz mu vystavil stopku takřka na dva roky. Do prvoligové branky se vrátil až na jaře 2016. V ročníku 2016/17 se v konkurenci Vlastimila Hrubého dostal do hry osmkrát a letos na podzim strážil jabloneckou branku čtyřikrát. Od 3. ledna se zapojí do zimní přípravy prvoligového FC Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter