Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod obdrželo dalších patnáct monitorů dechu

/
/
/
809 ZobrazeníNadace Křižovatka předala ve úterý 3. srpna do rukou primářky dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod Magdaleny Chvílové Weberové dalších patnáct monitorů dechu v hodnotě 30 000 Kč.

„Pravidelná obměna těchto chůviček je pro nás velmi důležitá. Hlídají všechna miminka na porodnici a maminky si je s oblibou od nás půjčují domů,“ řekla primářka dětského oddělení.

Přístroje byly zakoupeny z finančního daru, který poskytly společnosti TBA Plastové obaly, FEROPLAST, TeS Chotěboř, Mlýn Havlíčkův Brod, B:TECH a OSIVA.

„Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme organizace a společnosti, které jsou regionálně blízké dané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh z jejich vlastního rodičovství či setkání se SIDS. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v 70 nemocnicích v celé ČR,“ popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

Monitory dechu

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc. 

Za 25 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic více než 8.500 monitory dechu v celkové hodnotě cca 34 milionů Kč. Cílem a smyslem projektu Maminko, dýchám je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Společně s Nadací Křižovatka může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace:

Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank)

Konto veřejné sbírky Maminko, dýchám: 4010040100/6800 (Sberbank CZ)

  • Facebook
  • Twitter