Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den Země v Jihlavě: Slalom s popelnicí, plackovací dílna i otevřené podzemí

/
/
/
243 ZobrazeníDen Země se uskuteční v Jihlavě v pátek 21. dubna na Masarykově náměstí od 9.00 do 14.00. Součástí programu bude i cyklojízda. Lidé se mohou těšit na výrobu placek s logem Dne Země, na slalom s popelnicemi, ukázku fekálního vozu, na přírodovědecký kroužek, povídání o lese nebo na soutěže a kvízy o drobné ceny. Start je v 15.00.

Akce se zúčastní například pracovníci odboru technických služeb (OTS). „Připravenu máme mimo jiné ukázku armatur naší vodohospodářské infrastruktury, přistavíme cisternu na vodu a zájemci si budou moci prohlédnout část historického podzemí, do kterého se dostaneme přímo z náměstí,“ řekla k programu OTS Vendula Procházková, se kterou se můžete na akci také potkat.

Chybět nebudou ani zástupci odboru životního prostředí, kteří poradí, jak předcházet vzniku odpadu. Lidé si u jejich stánku budou moci prohlédnout fotografie Evy Bystrianské, které upozorňují na současný způsob života, jehož standardní součástí je obrovské plýtvání a vyhazování.

Součástí oslav Dne Země bude i Dopravní podnik města Jihlavy se svým ekologickým parciálním trolejbusem nebo Zoologická zahrada Jihlava. Její pracovníci zájemcům v rámci programu „Les žije“ vysvětlí, proč je les tak důležitý.

Pozvání na Masarykovo náměstí přijala také jihlavská sportovní akademie Elitavers, díky které si budete moci vyzkoušet biatlonovou střelnici a chybět nebudou ani zdravotníci z Progress Rescue. Ti dohlídnou nejen na naši bezpečnost a zdraví, ale také předvedou první pomoc.

Součástí Dne Země, který pořádá Zdravé město Jihlava ve spolupráci s Českým rozhlasem Vysočina, bude také stánek ASMJ s.r.o., Oblastní charity Jihlava, Městské policie Jihlava, Eurocentra EUROPE DIRECT Jihlava, Domu dětí a mládeže Jihlava, ZŠ T. G. Masaryka a Brány Jihlava.

Od 15.00 se pak uskuteční cyklojízda z Masarykova náměstí do Českého mlýna a zpět (7,5 km) za doprovodu primátora Jihlavy Petra Ryšky, zástupců HC Dukla Jihlava a strážníků městské policie.

  • Facebook
  • Twitter