Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den zdraví v novoměstské nemocnici pobavil, poučil i inspiroval k navázání spolupráce

/
/
/
311 ZobrazeníDne zdraví se uskutečnil koncem týdne v novoměstské nemocnici. Kdo chtěl, koupil si sladkou dávku zdraví od novoměstských včelařů, kteří měli svůj stánek před pavilonem chirurgických oborů. Na stejném místě potěšily tanečně-sportovním pohybem v rytmu hudby přítomné diváky i mažoretky z Domu dětí a mládeže.

„Jste tu dvě a já vás vidím tři,“ konstatoval s úsměvem jeden z návštěvníků Dne zdraví v novoměstské nemocnici, který si vyzkoušel brýle simulující stav opilosti. Nebyl sám, kdo se přišel podívat, poučit se a pobavit. Den zdraví si v novoměstské nemocnici užívali malí i ti odrostlejší.
Uvnitř pavilonu se prezentovaly firmy, školy, spolky i organizace, které mají jedno společné – starají se o zdraví nebo dokonce zachraňují životy. Nechyběl ani tradiční návštěvník, kostlivec Karel, jehož přivezli zástupci firmy Medin.

Den zdraví nebyla jen zábava. Na přetřes přišly i vážnější věci. „Jsem moc rád, že při příležitosti Dne zdraví, který uspořádala nemocnice v Novém Městě na Moravě pod vedením paní ředitelky Věry Palečkové, jsem se mohl sejít s řediteli dvou největších zdravotních pojišťoven. Přítomen byl i kolega, senátor MUDr. Roman Kraus, který přijal mé pozvání k diskusi na téma nedostatku lékařů, především v primární péči. Společně jsme diskutovali o vhodných systémových a krátkodobých řešeních, které bude nutné postupně zavádět do praxe,“ vyjádřil se senátor Josef Klement.
„Paní ředitelce děkuji za milé přijetí a přeji vše dobré, především spokojené zaměstnance i pacienty,“ dodal.

  • Facebook
  • Twitter