Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den otevřených dveří na pozemkovém úřadě v Havlíčkově Brodě

/
/
/
732 ZobrazeníPracovníci pobočky Krajského pozemkového úřadu pro Kraj Vysočina v Havlíčkově Brodě uspořádali ve středu 4. března od 8.00 do 17.00 Den otevřených dveří. Návštěvníci se mohli dozvědět, čím se zabývá pozemkový úřad.

Největším problémem je vodní eroze poškozující a znehodnocující zemědělskou půdu. S erozí zemědělské půdy se dá bojovat například správnými osevními postupy, vyšší pestrostí pěstovaných plodin a v postižených oblastech upřednostňováním těch, které nezvyšují riziko odnosu cenné půdy. I přes veškerá opatření a osvětu se počet erozních událostí zvyšuje. V České republice každoročně dochází ke ztrátě 21 milionů tun půdy vodní erozí.
S návrhy a realizacemi protierozních opatření na území Havlíčkobrodska byla možnost se seznámit na Dnu otevřených dveří. „Poprvé jsme pořádali Den otevřených dveří v únoru 2019. Dnes přišli nejen starostové obcí, ale i lidé zajímající se o problematiku pozemkových úprav, zadržování vody v krajině nebo narovnávání pozemkových vlastnických vztahů,“ uvedla Jana Petríková, vedoucí pobočky Havlíčkův Brod.

  • Facebook
  • Twitter