Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den Charity 2023. Denní stacionáře otevřou dveře veřejnosti

/
/
/
198 ZobrazeníDenní stacionáře Oblastní charity Žďár nad Sázavou otevřou své dveře veřejnosti. Stane se tak u příležitosti svátku svatého Vincence z Pauly, patrona charitní práce. Ve středu 27. září bude možné navštívit Nesu ve Velkém Meziříčí a Rosu v Bystřici nad Pernštejnem, prohlédnout si prostory a zázemí, ve kterém denní stacionáře působí. Ve Velkém Meziříčí se uskuteční i představení služeb Osobní asistence.

Vedoucí velkomeziříčské Nesy Alena Poulová považuje Den Charity za příležitost veřejnost blíže seznámit se službami denního stacionáře. „S radostí přivítáme každého příchozího, představíme mu nabízené služby i aktivity a pokusíme se přiblížit i běžný život lidí s postižením,” řekla Alena Poulová. Den otevřených dveří v Nese obohatí výstava Charita v symbolech fotografa Richarda Boudy. Série černobílých snímků představuje široký záběr pomoci, kterou charita každodenně lidem přináší.

V Bystřické Rose připraví uživatelé denního stacionáře ve cvičné kuchyňce pro návštěvníky drobné občerstvení. Veřejnost bude mít možnost nahlédnout do každodenního provozu zařízení.

Denní stacionáře Nesa a Rosa Oblastní charity Žďár nad Sázavou poskytují služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Jejich posláním je podpora udržení a rozvoj dovedností osob s mentálním a kombinovaným postižením, vedoucí k co největší možné míře samostatnosti a začlenění se do běžné společnosti.

Osobní asistence je terénní službou žďárské charity pro děti, dospělé a seniory s postižením nebo dlouhodobým onemocněním. Posláním služby je zajistit těmto lidem podporu při naplňování jejich potřeb v jejich přirozeném prostředí, aby mohli žít běžným způsobem života.

Zářijový Den Charity je každoročně oslavou svátku svatého Vincence z Pauly. Letos Oblastní charita Žďár nad Sázavou navíc slaví narozeniny. Na Žďársku pomáhá už třicet let.

  • Facebook
  • Twitter