Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Další řidiči o víkendu havarovali na Vysočině po požití alkoholu

/
/
/
237 ZobrazeníV sobotu 25. května havaroval kolem deváté hodiny večer řidič vozidla Ford Focus na silnici u Vanče na Třebíčsku. Policisté mu po havárii naměřili téměř promile alkoholu v dechu. K podobné události došlo v sobotu v noci i na Havlíčkobrodsku.

„Po projetí zatáčky vyjel řidič s autem mimo silnici přes stromový porost na pole, kde havaroval. Při nehodě se zranil stejně jako jeho spolujedoucí, oba museli vyhledat lékařské ošetření. Policisté odhalili u osmačtyřicetiletého muže dechovou zkouškou alkohol, naměřili mu hodnotu 0,93 promile. Stejnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Muž nepředložil řidičský průkaz. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za pětatřicet tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří,“ popsala havárii policejní mluvčí Jana Kroutilová.


V sobotu 25. května krátce před druhou hodinou v noci vyjeli policisté k dopravní nehodě do Dolní Krupé na Havlíčkobrodsku. „Devatenáctiletý řidič jedoucí od Havlíčkova Brodu s osobním vozem Citroën nezvládl po projetí zatáčky řízení, přejel na vyvýšený chodník a narazil do studny. Při dopravní nehodě se zranila spolujedoucí, kterou ošetřila zdravotnická záchranná služba.
Policisté prokázali dechovou zkouškou u řidiče pozitivní hodnotu 1,41 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Následně se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za devadesát tisíc korun. Úkony trestního řízení byly zahájeny pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dopravní nehodu policisté nadále prověřují.

  • Facebook
  • Twitter