Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Další příděl sněhu komplikuje dopravu na Vysočině

/
/
/
608 ZobrazeníSníh a silný mráz, které postihly Vysočinu v noci z neděle 7. na pondělí 8. února na místech komplikuje dopravu na silnicích regionu. Během noci policisté registrovali několik oznámení na obtížněji sjízdné silnice napříč krajem, komplikace se nevyhnuly ani dálnici.

„U Moravských Budějovic došlo k havárii nákladního vozu po čtvrté hodině ráno. Podle současných informací byly zraněny dvě osoby.
Je nutné, aby řidiči dbali zvýšené opatrnosti. Rychlost jízdy je třeba přizpůsobit nejen aktuálním klimatickým podmínkám, ale také nenadálým situacím. Je třeba jet tak, aby bylo možné zastavit včas, například za v daném okamžiku vzniklou kolonou nebo vozidlem, které na silnici zůstane stát,“ varuje policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Na pomoc raněným vyjela jak záchranářská, tak i lékařská posádka z Moravských Budějovic. „Řidič nákladního vozu se zranil lehce a po ošetření byl ponechán na místě události. Jeho spolujezdec, který musel být ze zdemolované kabiny několik desítek minut vyprošťován, utrpěl vážnější poranění dolní části těla a záchranáři ho ve stabilizovaném stavu transportovali do nemocnice v Třebíči,“ doplnil k ranní havárii Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Aktualizace 10.20
V době mezi sedmou a desátou hodinou dopoledne přijali policisté na lince tísňového volání oznámení o sedmi dopravních nehodách, podle současných informací policistů nedošlo ke zranění osob. „Na celém území Vysočiny jsou vozovky sjízdné se zvýšenou opatrností. Na dálnici D1 jsou v souvislosti s počasím ve směru na Prahu hlášeny kolony pomalu jedoucích vozidel. I nadále je nutné dbát při jízdě zvýšené opatrnosti a přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky,“ přidala aktuálně po desáté hodině další informace Stanislava Rázlová.

  • Facebook
  • Twitter