Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Další kurz první pomoci v havlíčkobrodské nemocnici

/
/
/
1238 ZobrazeníŘadu let pořádá chirurgické a dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod kurzy první pomoci. Prošli jimi stovky zodpovědných zájemců, kteří chtějí vědět, jak poskytnout správně první pomoc a zachránit tak třeba život svému bližnímu či jinému člověku. Další kurz se v havlíčkobrodské nemocnici uskuteční 18. dubna od 17.00.

Největší zájem je ze stran maminek a tatínků ohledně poskytování první pomoci dítěti, od malého novorozence po větší děti. „Dětská resuscitace má svá specifika. Rodičům nebo i prarodičům kurz pomůže získat jistotu v případě neočekávané situace jako je zástava dechu u novorozeňat, batolat, menších dětí, ale i v dalších situacích,“ říká primářka dětského oddělení MUDr. Magdalena Chvílová Weberová. D ětskou resuscitaci nacvičujeme na multifunkčním KPR modelu novorozence, který nám slouží k nácviku kardiopulmonální resuscitace a základní novorozenecké péče. Model je vyroben ze speciálního silikonového materiálu, který je blízký lidskému tělu. Na modelu lze nacvičovat nejen resuscitaci včetně endotracheální intubace, ale také katetrizaci pupeční šňůry, zavádění nasogastrické sondy, orální i nasální odsávání, katetrizaci močového měchýře, kontrolu srdečního tepu na pupeční šňůře, atd. Tento moderní intubační model patří mezi nadstandardní vybavení novorozeneckých oddělení.

  • Facebook
  • Twitter