Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtyřlístek podvodníků skončil v rukou policistů

/
/
/
229 ZobrazeníJihlavští kriminalisté dopadli skupinu pachatelů, kteří vyhledávali zveřejněné nabídky prodeje zboží a dopouštěli se podvodů na prodávajících. Tři muži a žena využívali anonymity internetu, díky kriminalistům už neznámí nejsou a skončili v cele.

Všichni čtyři jsou cizinci, čelí obvinění ze spáchání dvou trestných činů a hrozí jim až osmiletý pobyt za mřížemi, tři cizince kriminalisté stíhají vazebně. „Tři podezřelé muže a ženu zadrželi policisté minulý týden v Praze. Jednoho z cizinců dopadli ve večerních hodinách v prodejně, kde se snažil za podvodně získané peníze nakoupit zboží. Zbývající tři podezřelé zadrželi policisté zásahové jednotky následující den v bytě, kde dva podezřelí muži a žena pobývali. Všechny čtyři zadržené cizince odvezli kriminalisté na jihlavské oddělení a byli umístěni do policejních cel,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Kriminalisté provedli v bytě domovní prohlídku. „Zajistili jsme věci, u kterých vzniklo podezření, že pocházejí nebo byly použity k páchání trestné činnosti,“ dodal Pavel Dvořák, komisař oddělení hospodářské kriminality.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání všech čtyř zadržených cizinců z různých zemí východní Evropy. „Tři muži ve věku mezi dvaadvaceti a čtyřiadvaceti lety byli obviněni ze spáchání zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu podvodu, přičemž činem byla způsobena větší škoda“ řekl Michal Olejníček vedoucí oddělení hospodářské kriminality s tím, že ze stejných trestných činů byla obviněna také jednadvacetiletá zadržená žena.

Čtveřice cizinců se zaměřila na inzeráty zveřejněné na různých internetových stránkách, na které reagovali a navázali s prodávajícím kontakt. „Jsou obviněni z toho, že následně prodávajícím zaslali odkaz, který je přesměroval na falešné stránky, a vylákali z podvedených jejich údaje k platební kartě nebo přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Poté připravili podvedené o jejich peníze, které převáděli na účty, měnili na kryptoměnu nebo platili za zboží či služby. Obětí obviněných cizinců se stala žena z Jihlavska, která chtěla prodat bundu. Bunda jí zůstala, ale přišla o více než 110 tisíc korun. Část peněz cizinci z jejího účtu převedli a za další část zaplatili objednanou elektroniku,“ doplnila Jana Kroutilová.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Mimo jiné prověřují další případy obdobných podvodů a zjišťují, zda za nimi nestojí čtveřice cizinců.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. U dvou obviněných mužů a ženy rozhodl soud o vzetí do vazby. Následně je policisté odvezli do věznice. Zbývající obviněný je stíhán na svobodě. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na osm let,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter