Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtyřem obviněným z dotačního podvodu může soud udělit i dlouholeté tresty

/
/
/
204 ZobrazeníKriminalisté jihlavského oddělení hospodářské kriminality dopadli skupinu tří osob, které se dopouštěly dotačního podvodu v souvislosti s lovem divokých prasat. Podle informací policistů si přišly na téměř jeden a půl milionu korun.

Policisté zadrželi tři muži a dvě ženy z Jihlavska, Pelhřimovska a Prahy a skončili v policejních celách jihlavského oddělení. Současně proběhli na různých místech domovní prohlídky ve třech rodinných domech a bytech, prohlídky provozovny a vozidla. „Zajistili jsme různé dlouhé i krátké střelné zbraně, včetně doplňků, střelivo a další věci, u kterých vzniklo podezření, že byly použity při trestné činnosti,“ přiblížil Michal Šalomon, vrchní inspektor oddělení hospodářské kriminality.

Na základě shromážděných důkazů zahájil vrchní inspektor trestní stíhání padesátileté ženy a tří mužů ve věku od třiadvaceti do devětačtyřiceti let. „Dva z mužů a žena jsou obviněni ze zločinu dotačního podvodu spáchaného ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena značná škoda, “ dodal Michal Olejníček, vedoucí oddělení hospodářské kriminality. Jeden ze dvou mužů navíc ještě čelí obvinění z přečinu nedovoleného ozbrojování, přečinu pytláctví a pomoci k tomuto trestnému činu. Zbývající, nejmladší, muž byl obviněn z přečinu pytláctví a přečinu nedovoleného ozbrojování.

„Padesátiletá žena a dva muži ve věku osmačtyřicet a devětačtyřicet let jsou obviněni z toho, že získávali prostřednictvím státních dotací finanční příspěvky na snižování početního stavu divokých prasat. Honitbu získali na základě smlouvy o nájmu a do žádostí o dotace uváděli nepravdivé údaje o počtu ulovených prasat. Systém měli propracovaný. Dařilo se jim získávat vzorky a podklady nutné pro podání žádostí, které poté předkládali příslušnému úřadu. V průběhu uplynulých let jim byla neoprávněně vyplacena celková částka téměř jeden a půl milionu korun. V letošním roce opět žádost podali, peníze už ale nezískali.
Třiadvacetiletý muž lovil různá lesní zvířata, ulovil jich desítky kusů. Neměl přitom zbrojní průkaz a zbraně k lovu mu svěřoval obviněný devětačtyřicetiletý muž. Oba společně vyrazili také do Polska na zubra evropského, kde je lov těchto zvířat zakázán. Cesta mužů byla zakončena dvěma ulovenými zubry,“ popsala trestnou činnost policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Po provedení všech nezbytných procesních úkonů byli všichni zadržení propuštěni. Obvinění muži a žena jsou stíháni na svobodě. Případ kriminalisté jihlavského oddělení hospodářské kriminality dále vyšetřují.
„Třem obviněným hrozí za trestnou činnost trest odnětí svobody až na osm let, čtvrtý muž může být potrestán až pětiletým pobytem za mřížemi,“ uzavřela Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter