Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtrnáct barev Vánoc v havlíčkobrodském muzeu

/
/
/
437 ZobrazeníV úterý 22. listopadu proběhne v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod od 17.00 přednáška Jany Polákové nazvaná Čtrnáct barev Vánoc. Akce koná se v rámci výstavy Národnostní menšiny na Havlíčkobrodsku a jejich svátky, která je v muzeu k vidění do 15. ledna 2023.

V České republice žijí vedle české majority zástupci čtrnácti národnostních menšin, cizinců a představitelů různých národů. Také z hlediska náboženství není naše země homogenní – najdeme mezi námi osoby hlásící se k nejrůznější víře nebo považující se za ateisty.
Slaví všichni Vánoce? A když ne, dostávají dárky někdy jindy? Nosí všude dárky Ježíšek? Prožívají Vánoce v každé rodině stejně? Mají všichni na Štědrý den ozdobený stromeček a smaženého kapra? Odpovědi na podobné otázky nabídne přednáška etnoložky a kurátorky Etnografického ústavu Moravského zemského muzea Jany Polákové.
Vstupné je dobrovolné.

  • Facebook
  • Twitter