Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chcete si zahrát divadlo? Proč ne, v Jihlavě je to možné na Staré Plovárně

/
/
/
709 ZobrazeníDivadlo T.E.J.P. v Jihlavě opět chystá představení, do kterého hodlá zapojit i zájemce z řad veřejnosti. Zkoušet se začalo v neděli 24. července na hrázi Staré Plovárny a až do do 7. srpna zde probíhá setkání tvůrčích lidí se zájmem o divadlo. Projekt Divadla T.E.J.P. je otevřený široké veřejnosti a zúčastnit se může opravdu každý, první představení se odehraje 3. srpna.

K účasti zvou herce, performery, muzikanty nebo tanečníky. „Projekt je otevřený široké veřejnosti a zúčastnit se může opravdu každý, nehledě na předchozí zkušenosti. V týmu budeme sdílet určité téma a vytvoříme divadelní inscenaci, kterou společně představíme veřejnosti,“ uvedl vedoucí projektu Jakub Škrdla.

Letošním námětem a inspirací bude „malířka velkých očí“ Bohumila Doležalová, která na Vysočině žila. „Jejím hlavním motivem byli cikáni, jejich emocionální život a s nimi spojená témata. Vrátíme se v čase a půjdeme po stopách Míly,“ doplnil Jakub Škrdla.

Během čtrnácti dnů čeká na účastníky divadelní dílny vymyšlení, nazkoušení a odehrání originálního a neopakovatelného plenérového představení. „Projdeme všemi fázemi vzniku divadla – od dramaturgie, scénografie, výroby loutek, přípravy kostýmů, přes hudbu, pohyb, včetně nazkoušení samotného divadelního představení,“ upřesnil.

Druhou fází bude pak prezentace vzniklého divadelního představení, která se odehraje po pět závěrečných večerů pod širým nebem v místě konání projektu, tedy na Staré Plovárně.

Týden tam už organizátoři připravují zázemí. K dispozici bude šapitó, dvě maringotky a vojenský stan.
Více informací k projektu na stránkách Divadla T.E.J.P.

  • Facebook
  • Twitter